Çocukluğunuza Dönmek İster Misiniz?

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çocukluğunuza Dönmek İster Misiniz?

Aya Seyahat isimli oyuncak dükkânının sahibi Ali Doğan Sayıner, klasik oyuncak dükkânlarına alternatif olmayı hedefliyor.

Aya Seyahat’te plastik su tabancasından el atarisine, balık tutma oyunlarından kızmabiradere her türlü oyuncak bulunuyor. Özellikle seksenli yıllara ait uçak modellerinin maketleri de var. Dükkân sahibi Ali Doğan Sayıner, uçak maketleri ile Umurbey Havacılık Festivali’nde bir stant açacak.

Tamamen yerli üretim olan bir maket firmasının ürünlerinin satışını gerçekleştiren Ali Doğan Sayıner; “1980’li yıllara ait uçak modellerinin maketlerini yapıyorlar. Çocuklar plastik maketleri yaptıktan sonra üzerinde boyama da yapıyorlar. Üretmeye ve yaratıcılığa teşvik etmeyen oyuncaklardan ziyade daha öğretici olan bu oyuncaklar ile çocukların vakit geçirmesini istiyorum. Umurbey’de düzenlenecek olan havacılık festivalinde de bir stant açmayı planlıyorum” dedi.

Sayıner; “Dükkânımda 80’li ve 90’lı yıllarda çocukların oynadığı oyuncaklara daha çok yer vermek istiyorum. Eskiye dair oyuncak değerlerini kullanarak hem hatıraları diri tutmak hem de üretmeyi teşvik etmek niyetindeyim. Kutu oyunlarından kızma birader ve gırgır gibi seksenli yıllarda çocuk olmuşların hatıralarını hareketlendiriyoruz. Klasik bir oyuncakçıya alternatif olmak istiyorum. Önümüzdeki günlerde ücretsiz etkinlikler de düzenlemek istiyorum. Kendim de maketler yapıp burada sergiliyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Dilek Akşen


ali-doğan-sayıner aya-seyahet Çanakkale oyuncakçı Bu haber 22/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 113 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com