Varlık Fonu’ndan Dikkat Çeken Paylaşım

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Varlık Fonu’ndan Dikkat Çeken Paylaşım

Kuruluşu tartışmalara neden olan ve Ziraat Bankası, Türk Hava Yolları, Halkbank gibi kurumları KHK ile bünyesine dâhil eden Türkiye Varlık Fonu, internet sitesinde paylaştığı Türkiye haritası ile skandal yaratı.

Ziraat Bankası, PTT, BOTAŞ, Türk Hava Yolları gibi şirketlerin ve hazine arazilerinin devredildiği Türkiye Varlık Fonu’nun internet sitesinde tartışma yaratacak bir Türkiye haritası paylaşıldı. Haritada, Suriye lideri Beşar Esad’ın çizdirdiği sözde haritalardaki gibi Hatay ili Türkiye’de değil, Suriye topraklarında görünüyor. Şırnak ve Mardin ile Şanlıurfa’nın bir bölümü de Suriye ve Irak sınırları içerisinde gösteriliyor. KKTC’nin Türk sınırlarının belirtilmediği haritada dikkat çeken bir diğer nokta ise Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası ile Gökçeada ve Bozcada adalarının da yer almaması oldu. Zaten kurulmasıyla büyük tartışmalara yol açan Türkiye Varlık Fonu’nun internet sitesinde paylaşılan bu haritanın ne gibi sorunları ve tartışmaları beraberinde getireceği ise merak konusu. (Ulusal)

 


Çanakkale halkbank skandal türk-hava-yolları türkiye-haritası varlık-fonu ziraat-bankası Bu haber 21/03/2017, Salı günü yayınlandı, 122 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com