Önder’den Beklenen Cevap Geldi

Önder’den Beklenen Cevap Geldi

CHP İl Başkanı Nejat Önder, Demokrat Parti İl Başkanlığı ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan gelen tepki açıklamasına cevap vererek hiç kimsenin, Ülgür Gökhan’ın ‘HDP barajı geçti diye pilav dağıttım’ dediğini söyleyemeyeceğini belirtti.

Demokrat Parti İl Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütünü ziyaret ederek Demokrat Partisi Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın önümüzdeki hafta sonu kente geleceğini bildirdi. Demokrat Parti ile hayır noktasında ortak hareket ettiklerini ifade eden CHP İl Başkanı Nejat Önder, AK Parti İl Başkanlığının dün yaptığı bir açıklamaya da cevap verdi.  AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, dün yaptığı bir açıklamada; “İnsanlar bu kentin Belediye Başkanını yerel ve ulusal basından; 7 Haziran seçimlerinden sonra HDP Barajı geçti diye şükür pilavı dağıtan belediye başkanı olarak tanıyorlar” diyerek Belediye Başkanı Ülgür Gökhan için eleştiri yapmıştı.

“18 MART TÖRENLERİNE HALKIMIZI ALMIYORLAR”

İl Başkanı Nejat Önder, 18 Mart törenlerine Çanakkale halkının alınmadığını ifade ederek AK Parti’den gelen açıklamaya cevap verdi. Önder; “AKP İktidarından bu tarafa 18 Mart törenlerini Çanakkale halkı izleyemez hale geldi ve o günlerde Çanakkale halkının günlük yaşamı zehir olmaya başladı. Taşıma kıtalarla stadı dolduran bu zihniyete Belediye Başkanını yuhalatıyorlar. Diyorlar ki; ‘Türkiye genelinde Belediye Başkanının bir algısı var.’ Burada da yalan söylüyorlar; hiçbir şahıs bana gelip de ‘HDP Barajı aştı diye pilav dağıttım’ diyen Ülgür Gökhan’ın bir sözünü gösteremez. Pilav neden dağıtıldı? CHP Çanakkale’de birinci parti olursa pilav dağıtacağım denildi. Biz sosyal-demokrat bir partiyiz. Özgürlükleri savunuyor olmak, barışı savunuyor olmak bizim temel ilkemizdir. O pilav dağıtımı esnasında ‘HDP’nin barajı aşmasına sevindim’ lafını ters kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar. “Biz diğer partilerinde mecliste olmasını istiyoruz” dedi.

“BİZİM SİZİNLE ORTAK PAYDAMIZ OLAMAZ”

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın dünkü basın açıklamasında kullandığı “Mustafa Kemal Atatürk ortak paydamızdır” sözlerine sert tepki gösteren Başkan Önder; “Cumhuriyet’in kazanımlarını tek tek yok eden, Atatürk İlke ve İnkılâpları ve Cumhuriyet ile hesaplaşacağız diyen zihniyetle asla ortak paydamız Mustafa Kemal Atatürk olamaz! Ben halkımızın bu karanlık gidişe ‘dur’ diyeceğini, Cumhuriyet ve kazanımlarına sahip çıkacaklarına inanıyorum. ‘Hayır’lı olacaktır” dedi.

İL BAŞKANLARINDAN SEÇİM TAHMİNLERİ

Basın açıklamasının ardından basın mensuplarının seçim tahminlerini sormaları üzerine İl Başkanları seçim tahminlerini açıkladılar. Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet Öztürk, referandum sonucu olarak; “Ankara, İstanbul ve İzmir gibi önde gelen büyükşehirlerimize sürekli gidiyoruz, temaslarda bulunuyoruz. Ülke genelinde yüzde 58 civarında ‘hayır’ çıkacaktır” dedi. CHP İl Başkanı Nejat Önder ise; “Ülke genelinde yüzde 55 Hayır, Çanakkale genelinde yüzde 70’in üzerinde hayır çıkarsa çok memnun olurum” dedi. Dilek Akşen

 

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com