Çeyrek Asır Futbol Turnuvası

5 sene önce Uncategorized
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çeyrek Asır Futbol Turnuvası

Ezine Meslek Yüksekokulu’nda, bağlı olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nün kuruluşunun 25. yılı anısına futbol turnuvası düzenlendi.

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden alınan habere göre; Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, dekanlar ve yüksekokul müdürlerinin yanı sıra öğrencilerin de katıldığı bir törenle dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer yüksekokul öğrencileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “ÇOMÜ bu yıl 25. yılını kutluyor. Çeyrek asrı geride bırakmış bir üniversite olarak artık tecrübeliyiz. Bu da her kampüsümüzde olması gereken tüm unsurları oluşturmuş olmamız gerektiğini gösteriyor. Artık mazeretimiz yok. Bu bilinçle üniversitemizde yürütülen bütün projeleri sadece merkez kampüsü değil, bütün kampüslerimizi, tüm okullarımızı ve öğrencilerimizi kapsayacak şekilde planladık. Belki de ilk defa meslek yüksekokullarımız bizim için bu kadar fazla önemli oldu” dedi.

ACER: SADECE FUTBOL DEĞİL TENİS- OKÇULUK DA OLACAK

Üniversite öğrencileri için sporun önemli bir faaliyet alanı olduğunun altını çizen Rektör Acer “Üniversite okudum diyebilmek için sadece derslere girip bir şeyler öğrenmiş olmanın yanı sıra başka şeyler de yapmak istiyorsunuz. Kültürel, sanatsal ya da sportif tüm sosyal faaliyetlerin üniversite öğrencisi için olmazsa olmaz olduğunun farkındayız. Bu yıl bir futbol turnuvası düzenlenmiş ve biz bu organizasyonu düzenleyebilmiş olmanız için gerekli altyapıyı oluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kampüste sadece futbol değil, tenis – okçuluk gibi diğer spor branşlarını da yapacağınız alanlar oluşturmak için kararlıyız” şeklinde konuştu.

Kampüsün gelişmesi için çabalarının devam edeceğine değinen Rektör Acer, “Elbette kampüslerimizi geliştirirken bizlere destek olan belediye başkanlarımız var. Haluk Bey ne zaman üniversitemiz ya da buradaki melek yüksekokulumuz için yapabileceğimiz bir şey varsa tereddüt etmeden kapısını çaldığımızda bize destek oluyor. Buradaki gelişmelerde ciddi katkıları var” diyerek Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi


25inciyıl Çanakkale çomü ezinemeslek-yüksekokulu futbol-turnuvası Bu haber 21/03/2017, Salı günü yayınlandı, 122 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com