Bam Telimiz Sızladı

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bam Teli’miz Sızladı

İzmir’in Konak İlçesi’ndeki evinde fenalaşan Gazeteci Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti. Ocak ayında Çanakkale’de bir gösteri düzenleyen Talipoğlu anlattığı kadın hikâyeleri ile büyük beğeni toplamıştı.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu dün gece evinde fenalaşarak yere yığıldı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu’na ilk müdahaleyi evinde yaptı. Talipoğlu, daha sonra ambulansla Kâtip Çelebi Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı.

Gazeteci Talipoğlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 55 yaşında hayatını kaybetti.

Tayfun Talipoğlu Ocak ayında Cumhuriyet tarihi boyunca ataerkil düzene boyun eğmeyen kadınların öykülerinin anlatıldığı, şiirli, müzikli gösteri “Efendisi Olmayan Kadınlar” ile Çanakkale’de izleyiciyle buluşmuştu.

TAYFUN TALİPOĞLU KİMDİR?

1962 yılında Kars’ta doğan Tayfun Talipoğlu İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1’de, sonra ATV’de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV’de, 1999’dan beri de NTV’de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Dilek Akşen


Çanakkale gazeteci kadın-hikayeleri tayfun-talipoğlu vefat Bu haber 21/03/2017, Salı günü yayınlandı, 165 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com