Milletvekili Çiçek’ten Başkan Gökhan’a destek

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Milletvekili Çiçek’ten Başkan Gökhan’a destek 

Çanakkale ve Emperyalizm konulu panele konuşmacı olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, “Çanakkale’nin Belediye Başkanı’nı konuşturmayan, dışarıdan getirdiği insanlarla stat dolduran zihniyetin demokrasi ile ilgisi olabilir mi” dedi.

Türkan Saylan Tesislerinde düzenlenen Çanakkale ve Emperyalizm konulu panele CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, 24. Dönem Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve Atatürkçü Düşünce Derneği Güney Marmara Sorumlusu Gürhan Akdoğan katıldı.

Panelde bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, “Çanakkale hepimiz için çok önemlidir. Emperyalizmin dişlerini göstererek mazlum milletlere saldırdığı bu topraklarda milli mücadelenin tohumları atılmıştır” dedi.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102.yılı kutlamalarında konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın halkın tepkisine maruz kalması noktasında açıklama yapan Milletvekili Çiçek; “Çanakkale’nin Belediye Başkanı’nı konuşturmayan, dışarıdan getirdiği insanlarla stat dolduran zihniyetin demokrasi ile ilgisi olabilir mi” diyerek düşüncelerini ifade etti.

24.Dönem Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz emperyalizmin 1980’lerden beri Türkiye’yi dönüştürme girişimleri içinde olduğunu ifade etti. Yılmaz; “Anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeye yönelik bir projedir. Anayasanın egemenlik maddesi ortadan kaldırılmak isteniyor. Bu bir anayasa ihlal suçudur. Cezası ağırlaştırılmış müebbettir” dedi.

Panele Belediye Başkan Vekili Ramazan Etik ile CHP İl Başkanı Nejat Önder de katıldı. Dilek Akşen 

 

 


Çanakkale çanakkale-ve-emperyalizm dursun-çiçek ülgür-gökhan-a-destek Bu haber 20/03/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 107 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com