Bazen Stres Başarı Demektir

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bazen Stres Başarı Demektir

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, uzmanların düşüncelerine göre kaygılanmak, stres yapmak başarı için aslında çok gerekli. Bizi tamamen depresyona sürükleyip stresten hasta edecek kadar değil elbette. Ancak sakin kalabilmenin yanında az da olsa kaygı duymak insanı başarıya götürür. Önemli olan bünyemiz için en uygun stres düzeyini bulmak…

Kadınlar ve erkekler farklı fizyolojik özelliklere sahiptir. Hormon seviyeleri farklı olduğu için stresten etkilenme ve strese karşı koyma şekilleri de farklıdır. Buna bir de kadınların iş yükünün erkeklerden fazla oluşunu da eklersek, stresin kadınların üzerindeki etkilerini daha iyi anlayabiliriz. Özellikle çalışan kadınlar stresle baş etmek için türlü yollar denese de çoğu zaman başarılı olamaz. Peki, en uygun stres düzeyine gelmek için ne yapmalıyız? Yaşadıklarımız düşüncelerimizin ta kendisidir. Evrene her zaman pozitif mesajlar göndermeli ve evrenden gelen her mesaja pozitif cevaplar vermeliyiz. İnsan en çok da hayatın içindeki uğraşlar arasında kendini unutuyor. Bunun için günde en azından 20 dakikayı kendimize ayırabiliriz. Kendi hayatımızdan alıp yine kendimize sunacağımız bu ödül, bizi değerli kılar. Durup yapmak istediklerimizin ne kadarını gerçekleştirdiğimizi düşünmeliyiz. Sürekli stres duyduğumuz bir yaşamımız olduğunu fark ettiğimiz anda belki de radikal değişiklikler yapmanın zamanı gelmiştir. Harekete geçin! ”Şiddetsiz iletişim”i hayatımızın merkezine koymalıyız. Kendimizi doğru ve sakin ifade edebildiğimiz bir hayat, bizi sağlıklı bir stres ortamına doğru taşıyacaktır. Doğru iş, doğru eş, doğru yaşam, doğru yemek… Hayatımıza her şeyin doğrusunu ve bize bizi yansıtanını aldığımıza dikkat etmeliyiz. Bütün bunlardan başka, kendimizi çıkmazda hissediyorsak, artık depresyon kapıdaysa yardım almaktan kaçmamalıyız. Biz önce insanız! Her şey bizim için ve diğer insanlar da hayatı paylaşmak için varlar.

En uygun stres seviyesindeysek artık istediğimiz kıvama geldik demektir. İşte bu da psikolojimizin kulak memesi kıvamıdır. Uğraşlarımızın verdiği meyveleri toplayıp yolumuza stresin bize sunduğu başarılarla devam edebiliriz. Çünkü artık üzülmek, kahrolmak yok! Pozitif düşün, pozitif yaşa!

Haber Merkezi


Çanakkale kaygı stres uygun-stres-düzeyi Bu haber 19/03/2017, Pazar günü yayınlandı, 168 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com