21 Pare Top Atışı ile Şehitler Selamlandı

5 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yıldönümü dolayısıyla Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Meydanı’ndaki anıtına çelenk sunuldu.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı etkinlikleri kapsamında dün sabah Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunuldu. Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Türkiye Cumhuriyeti adına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Törende, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da Atatürk anıtına çelenklerini sundu.

Törene, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Jonathan Curr, Yeni Zelanda Kıdemli Savunma Ataşesi Tuğgeneral Evan Williams, Avustralya Hükümeti Askeri Temsilcisi Tümamiral Tony Dalton, Avustralya Savunma Ataşesi Albay Adrew Zidge, Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Dylan Walsh ile askeri ve sivil yetkililer katıldı.

Şehitleri selamlamak için ‘TCG Heybeliada’ firkateyninden 21 pare top atışı yapıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki tören sona erdi.

Törene katılanlar, Atatürk anıtı önünde, Anzak askerleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dilek Akşen


18mart etkinlikleri Çanakkale Çanakkale 18 Mart törenleri Bu haber 18/03/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 97 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com