Yükselen Değer Altın

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yükselen Değer Altın

Dolar kurundaki düşüşün etkisiyle gram altın fiyatı bugün 144,40 sevisine geriledi. Bigalı Kuyumcu Ahmet Öçal gazetemize yaptığı değerlendirmede; “Ciromuz altın bazında her sene düşüyor” dedi.

Yastık altında 5 bin ton olduğu tahmin edilen altın yatırımları arasında en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olan çeyrek altın, 21 yılda yüzde yüzde 10 bin 411 değer artışı yaşadı. Düğün dönemlerinin de vazgeçilmez takısı olan çeyrek altın henüz düğün sezonu bile açılmadan, 2017 yılının başından bu yana geçen 2 ayda yüzde 12.49 değer artışı yaşarken, 2015 sonundan bu yana çeyrek altın fiyatlarındaki değer artışı yüzde 47.67 oldu.

Ada Kuyumculuk sahibi Ahmet Öçal; “Satışlarımız her sene düşüyor. Dövizin yükselmesi ve altın onsunun hareketliliği gram altının satış fiyatını yükseltti. Yükselmenin devam edeceğini düşünüyorum.  Halkın alım gücü de düşük genelde alışverişlerini kredi kartları ile yapıyorlar.  Düğün sezonunun başlaması ile beraber satışlarda bir hareketlilik bekliyoruz” dedi.

Dilek Akşen – Yıldız Sağlam


ahmet-öçal altın-yükseldi biga Çanakkale değerlendirmeler dolar-kuru düşüş röportaj Bu haber 17/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 132 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com