SP’ye göre Türkiye’nin ekonomi karnesi

6 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

SP’ye göre Türkiye’nin ekonomi karnesi

Saadet Partisi Genel Başkanlığı tarafından hazırlanıp İl Başkanlıklarına iletilen Ekonomi raporunu, SP Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara gazetemiz ile paylaştı.

Sistem değişikliğinin Halk oylamasına sunulacağı 16 Nisan tarihinin yaklaştığı şu günlerde Başkanlık sistemi tüm partiler tarafından tartışılmaya devam ediliyor. Saadet Partisi Genel Merkezi ise, ülkede yaşanan gelişmelerin ekonomi üzerindeki etkisini ve işsizlik sorunu ele alarak hazırladığı ekonomi raporunu tüm İl Temsilcilikleri ile paylaştı. Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara, referanduma gidilen şu günlerde ülkenin ekonomik açıdan durumunu gerçek verilerle değerlendirdiklerini belirterek bu verileri gazetemizle paylaştı.

SP’nin hazırladığı rapor doğrultusunda 2002 yılında 232,2 Milyar Dolar olan dış borç 2016 yılı 3. çeyrekte 583,7 Milyar Dolar’a çıkarken, işsizlik oranının ise yüzde 12,1 seviyelerini gördüğü paylaşıldı. Türkiye’de Dolar ve Euro’nun son zamanlarda sürekli yükselişe geçtiğini ve bir ara tarihi zirveleri gördüğünü belirten SP, hazırladığı raporda Dolardaki 1 kuruşluk artışın Türk ekonomisine 4,2 Milyar TL yük getirdiğini belirtti. SP’nin açıklamasında, işsizliğin arttığı, enflasyonun yüksek seyrettiği, büyüme hızının azaldığı, makro ekonomik göstergelerin olumsuz yönde seyrettiği bu şartlarda hükümetin aldığı önlemlerin, sorunların giderilmesinde yetersiz olduğu aktarıldı.

Engin Ören


açıklama Çanakkale ekonomi-raporu il başkanlığı saadet partisi süleyman saçıkara Bu haber 16/03/2017, Perşembe günü yayınlandı, 136 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com