Çanakkale Müftüsü’nden Avrupa’ya Mesaj

6 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Müftüsü’nden Avrupa’ya Mesaj

Çanakkale İl Müftülüğü’ne 27 Ocak 2017 tarihinde atanan Arif Gökçe, Çanakkaleli basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

2012-2017 yılları arası Adana İl Müftülüğü görevini yapan ve 27 Ocak tarihinde Çanakkale İl Müftüsü olarak görevine başlayan Arif Gökçe, sabah saat 10:00’da Polis Deniz Evi’nde, Çanakkaleli basın mensupları ile tanışma adına kahvaltı düzenledi. Çanakkaleli yerel ve ulusal basın temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen kahvaltıda, İl Müftüsü Gökçe her gazeteci ile tek tek tanıştı.

Basının her kurum ve kuruluş için çok önemli olduğunu ve Çanakkale İl Müftülüğü olarak basın mensuplarına çok değer verdiklerini belirten Gökçe, Çanakkaleli basın mensuplarından ricalarda bulunacağını belirterek şunları söyledi; “Sizlerin maddi, manevi destek ve dualarına ihtiyaç var. Burası Kur’an-ı Kerim’in müjdelediği cennet bir şehir. Burada görev yapıyor olmak bizim için Allah’ın bir lütfu. Bu bilgi çağında doğru bilgi de, yanlış bilgi de çok hızlı yayılıyor. Haberin kaynağı ve doğruluğu çok önemli. Kur’an-ı Kerim’de Cenabı Hak, size bir haber geldiğinde doğruluğunu araştırın buyuruyor. Çanakkale’de Müftülüğümüz ve Din ile alakalı bir haber söz konusu olduğunda önceliğinde Diyanetimizle bir fikir alış verişi yaparak bu bilginin doğruluğu konusunda görüş birliğine varırsak, haberin meşruluğuna hizmet etmiş oluruz. Amacımız toplumu doğru bilgilendirmek. Madem burası barışın ve huzurun kenti, yanlış haber yaymamakta fayda var. Kitabımızda, sakın ardında gerçek bilginin olmadığı bir konunun peşine düşme diye buyrulmuş. Yanlış haberin getirdiği manevi sorumluluğun altından kalkmak zordur. Amacımız mensubu olduğumuz camiadaki yanlışı gizlemek değil. Gazetecilikte nasıldır bilmiyorum ama kitabımız gerçek ve doğru bilgiye ulaşmadan zan ve yorumu da yasaklıyor.”

“ÇANAKKALELİ NE BEKLİYORSA, SAPTAYIP HİZMET EDECEĞİZ”

Gökçe Çanakkale’deki görev sürecinde yapacakları ile alakalı olarak ise “Tüm ilçelerden temsilcilerin oluşturacağı yaklaşık 30 kişilik istişare toplantıları yapacağız. Halkla İlişkiler Komisyonu oluşturup, esnafı, okulları, iş yerlerini ziyaret edeceğiz. Ben göreve geldikten sonra 1150 personelle tanışıp, görüşmeler yaptım. Amacımız camiye hapsolmadan, sokakta ne oluyor ona bakmalıyız. Yetiminden, düşkününe, hastasından, fakirine kadar nerede ihtiyaç varsa saptayalım ve elimizden geleni yapalım dedik. Muhtarlarla, STK Temsilcileri, Cami Dernekleri ile bir araya geldik. Çanakkaleli bizden ne bekliyorsa bunları anlayıp hizmet etmemiz lazım” dedi.

4 MİLYON İÇİN İNŞAAT DURDU

Kahvaltılı tanışma toplantısının sonunda gazetecilerin sorularını alan Gökçe’ye Üniversite Camisi ile alakalı sorulan soruya cevaben Gökçe; “Temelleri yaklaşık 3 yıl önce atılan Üniversite Camisi için Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Milyon TL ödenek verdi. Ama Cami 11 Milyon TL’ye mal oluyor. Bu 4 Milyon TL’lik dilim şu anda bulunamadığı için inşaat durmuş durumda. Kent halkının yardımlarıyla bu camiyi bitireceğiz” dedi.

 AVRUPA KENDİ İŞİNE BAKSIN

Referanduma gittiğimiz günlerde Avrupa’nın Müslümanlar ve Türkler üzerinde uyguladığı politika ile alakalı gelen soru sonrası ise Gökçe; “Avrupa kendi işini gücünü bırakmış, bizim işlerimize burnunu sokuyor. Biz onların iç siyasetlerine karışıyor muyuz? Avrupa taraf tutuyor. Bu tarz olaylara gerek yok” dedi. Engin Ören


arif-gökçe Çanakkale çanakkale-il-müftülüğü kahvaltı Bu haber 16/03/2017, Perşembe günü yayınlandı, 127 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com