İlk Yarışmada İkinci Oldular

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İlk Yarışmada İkinci Oldular

Ayvacık Belediyespor Halk Oyunları Ekibi, Çanakkale’de Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği 2017 yılı Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışmasında ikinciliği elde etti.

Ayvacık Belediyesi’nin haber bültenine göre;

Ayvacık ilçesinde ilk önce Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde amatör olarak kurulan ve gün geçtikçe yeni katılımların olmasıyla birlikte bir ivme kazanan folklor ekibine Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin sahip çıktı ve Ayvacık Belediyespor Kulübü bünyesine katarak resmi kimliğine kavuşturdu. Ekip kurulduğu günden buyana öğretici Alaattin Karahan ve Sevgül Özpek öğretmenliğinde çalışmalarına devam etti. Ekibin yarışmaya hazırlanmasında Antrenör Vural Çakır büyük katkısı oldu.

Çanakkale Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü organizasyonu ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği 2017 yılı Kulüpler Arası Halk Oyunları Çanakkale il birinciliği yarışmasında Ayvacık Belediyespor ilk kez katıldığı bir resmi müsabakada ikinciliği elde etti.

Çanakkale 18 Mart Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmada birinciliği Yenicespor Halk Oyunları ekibi elde ederken, üçüncülüğü de Çanakkale Halk Eğitim Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi elde etti.

Ayvacık Belediyespor Halk Oyunları Ekibi ilk kez katıldığı bir yarışmada salondakilerden büyük alkış aldı.

Haber Merkezi

 


ayvacık-belediye-spor Çanakkale halk-oyunları-ekibi ikincilik yarışma Bu haber 14/03/2017, Salı günü yayınlandı, 109 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com