Hastane bitti yolunu bekliyor

Hastane bitti yolunu bekliyor

Yapımı biten Çanakkale Devlet Hastanesi, hizmete açılmak için yol yapım çalışmasının tamamlanmasını bekliyor. Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “İki parke taşını yan yana getirip bir yol yapmıyoruz, bu bölgede çok kapsamlı işler var” dedi.

Kepez’de yapımı bitirilen Çanakkale Devlet Hastanesi’nin önünden geçen yolun yapım çalışmaları hızla sürüyor. Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, yol yapımının çok kapsamlı çalışmalar içerdiğini açıkladı.

Başkan Mutan; “Hamidiye Mahallesi, hastane bölgesinde yol yapımı, alt yapı çalışmaları ile birlikte SUKAP Projesi kapsamında, içme suyu ve atık arıtma çalışmaları dâhil devam etmektedir. Şu anda da yol yapım inşaatı yağmura rağmen devam ediyor. Her yer çamur içerisinde çünkü bir yandan kanalizasyon işlerimiz var, bir yandan havalar yağmurlu gidiyor, su boruları döşeniyor. Bölge şu anda yollar çamur içinde ve yaşanabilir bir noktada değil; insanlar da bu bölgeye yerleşmeye devam ediyor. 30 metrelik hastane yolu ihalesi tüm bu teknik detayları kapsıyor. Bu gibi teknik ihalelerde ummadığın sonuçlarla da karşılaşabiliriz. Yol hazır olunca döşeme kısmı daha kolay olacak. Sadece hastane yolu ve TOKİ’ye bir köprü ile bağlanacak Fatih Caddesi’nin maliyeti bir keşif artışına gitmezsek 4,6 Trilyon’a mal olacak” diyerek çalışmaların Haziran ayının ilk haftalarında sonlanacağını açıkladı.

Hastane açılışının 18 Mart’a yetişmesi gerektiği üzerinden yapılan değerlendirmelere ilişkin cevap veren Başkan Mutan; “Sadece iki parke taşını yan yana getirip bir yol yapmıyoruz.  Altyapı unsurları, istinat duvarları, yapım esnasında çıkan su kaynaklarının drenaj çalışmaları gibi komplike işlemler var” dedi.

Dilek Akşen, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com