Çanakkale Seferberlikte Öncü

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Seferberlikte Öncü

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, istihdam seferberliği kapsamında Çanakkale’deki firmaların katılımını gazetemiz ile paylaştı.

Çalışkan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsası ile yaptıkları görüşmelerin geri dönüşlerinin güzel olduğunu belirterek, “Çanakkale bu istihdam seferberliğinde Türkiye’de öncülük ediyor.” dedi.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğinden sonra Çanakkale’de bulunan firmaların bu seferberlik kapsamındaki katılımlarını gazetemize anlattı.

Çalışkan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsasında yaptığımız toplantılardan sonra geri dönüşler çok güzel oldu. Özellikle İÇDAŞ bu işin öncülerinden bir tanesi… Kendileri de açıklamalarında yüzde 10 katkı sağlayacağız dediler. Şu zamana kadar istihdam seferberliği kapsamında bünyelerine 384 çalışan aldılar. Kale Seramik ise yine İstihdam seferberliği kapsamında 300 çalışan aldığını belirtti. bu kapsamda katılımlardan çok memnunuz. Biga Ticaret ve Sanayi Odası, her iş verenin tek tek taahhütlerini alıyor. En az yüzde 10 dolayında katılım yapacaklarını taahhüt ettiler. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odamız bu işi sahipleniyor. Çanakkale Ticaret Borsası’nda yaptığımız toplantıda kendileri de artı istihdam taahhüdü verdiler. Çanakkale bu istihdam seferberliğinde Türkiye’de öncülük ediyor. Nilsen, Körfez Temizlik ve Dardanel, en çok kadın istihdam sağlayan firmalar. Biz bu firmalarımızı ziyaret edip kendilerine çiçek ve plaket takdim edeceğiz. Yine genel anlamda en çok istihdam yapan firmalarımızı da ziyaret edeceğiz. Bu firmalarımızı ziyaretlerimizde devletin yaptığı düzenlemeleri ve yeni genelgeleri bir kez daha paylaşacağız.”

Engin Ören


ali-çalışkan Çanakkale çanakkale-işkur seferberlik Bu haber 14/03/2017, Salı günü yayınlandı, 133 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com