18 Mart İçin Resim Sergisi

5 sene önce Kültür-Sanat
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

18 Mart İçin Resim Sergisi

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim elemanları ve öğrenciler, 18 Mart konulu resim sergisi düzenledi.

Korfmann kütüphanesinde düzenlenen sergide konuşan Öğretim Üyesi Umut Germeç, 18 Mart’ta yatan genç bedenleri hatırasına saygıda bulunmak amacı ile sergiyi gerçekleştirdiklerini belirterek; “Resim bölümü olarak bu sergiyi ‘desen ve gravür sergisi’ başlığı ile dört yıldır düzenliyoruz. 18 Mart konulu şehitleri anma günü hedefli her yıl bir sergi düzenliyoruz. Resim bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılımı ile düzenliyoruz. 18 Mart Üniversitemizin ismini de aldığı gün. Bizler için çok önemli Türkiye Cumhuriyeti’nin kapısının açıldığı bir tarih. Bu anlamda da değerli buluyoruz. Burada bu topraklarda 1915’de çocuklarımız savaştı. Genç bedenler yatıyor bu topraklarda.  Bizde sanatçılar ve eğitimciler olarak bunu bilinçte tutarak onların hatırasına her zaman saygılı olmak istiyoruz. Bu serginin kısaca anlamı budur” diye konuştu.

Eren Aşnaz


18-mart-sergisi Çanakkale çomü gsf güzel-sanatlar-fakültesi öğrenciler öğretim-elemanları Bu haber 14/03/2017, Salı günü yayınlandı, 137 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com