“Ülkü Ocakları, Türk Milleti’nin 57. Alayıdır”

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Ülkü Ocakları, Türk Milleti’nin 57. Alayıdır”

Çan Ülkü Ocakları tarafından Çan Belediyesi düğün salonunda düzenlenen “Çanakkale Geçilmez” adlı programa ilgi yoğun oldu.

Çan Belediyesi düğün salonunda gerçekleşen programa Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanı Selçuk Birer, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar, Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, TÜRKAV İl Başkanı Mehmet Patan, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanları, STK Temsilcileri, Dernek Başkanları ve Basın Mensubunun yanı sıra bir çok ülkücü ile birlikte Çan halkı katılım sağladı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kuran’ı Kerim Tilavetinin ardından konuşmalarını yapmak üzere Ülkü Ocakları Çan İlçe Başkanı Mustafa Ceylan, “Türklük bilinci ve İslam ahlakına sahip her bir ülkücü için aziz vatan bir şereftir ve 102 yıl önce Çanakkale Geçilmez dedirten çeyrek milyon insanla aynı ruhu taşımaktadır.” diyerek cümlelerini bitirerek konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Ülkü Ocakları İl Başkanı Selçuk Birer,Geçmişte Orta Asya’da, Hazar’da, Kırım’da, Mısır’da, İstanbul’da, Viyana’da, Mohaç’da, Çanakkale ve Sakarya’da bizi zafere ulaştıran güç, önce Allah’ın yardımı daha sonra da onurumuz ve şahsiyetimizdir. Şahadete koşarak giden kahraman atalarımızın torunları olarak bizler bugün Ülkü Ocaklı olmanın onur ve şahsiyetini göğsümüzde birer madalya olarak taşımaktayız. Ülkü Ocaklılar olarak atalarımızın kanları ile destan yazdığı tarihimizi bilmekte ve bize bıraktıkları mirasa sahip çıkmaktayız. Bugünü değil, geleceği şekillendirmenin peşinde olan Ülkü Ocakları geçmişte olduğu gibi bugün de bize vurulmaya çalışan prangaları bir bir kırmakta ve önümüze çekilen setleri yıkıp geçmekteyiz.

Başbuğumuzun bize söylediği ‘Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti’ sözünden ödün vermeyerek yolumuza devam ederek Türk Milleti’nin yeni Seyyid onbaşılarını, Ezineli Yahya Çavuşlarını, Enver Paşalarını ve Mustafa Kemal Paşalarını yetiştirmeye devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki ‘Ülkü Ocakları, Türk Milleti’nin 57. Alayıdır.'” dedi.

Konuşmalarının ardından Türk Eğitim-Sen Çan Şube Başkanı Ahmet Meydan Deniz Zaferini anlatmıştır ve Şehitlerimize ithaf edilmiş şiirler okunmuştur. Ardından ŞEHİDİN DESTANI adlı tiyatro gösterisi start aldı. Salonu adeta etkisi altına alan tiyatro gösterisini izleyenler göz yaşlarına hakim olamadı. Tiyatro gösteriminin ardından Manisa Şehzade Mehteranının sahne aldığı konserle devam etti. Konser’de birbirinden güzel eserler okuyan Mehteran, katılımcıları adeta mest etti. Mehteran konseri ile program sona ermiştir.

Haber Merkezi

 

 

 


çan belediyesi çanakkale-geçilmez çank-ülkü-ocakları Bu haber 13/03/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com