Başkan Gökhan’dan Örnek Bağış

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan Gökhan’dan Örnek Bağış

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, organ bağışı standına giderek tüm organlarını bağışladı. Gökhan, yaptığı organ bağışı bağış için; “İhtiyacı olan bunun sıkıntısını bilir. Biz, normal yaşantımızda bunu bilmeyebiliriz. Bu örnek olsun, teşvik olsun. Organ bağışı dinimiz açısından da uygundur” diye konuştu.

Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Acil Yardım Afet Yönetimi öğrencilerinin gönüllü çalışmaları ile gerçekleştirilen, ‘Sağlığınızı Riske Atmayınız Antibiyotiği Doğru Kullanınız’ kampanyası kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantta, Başkan Gökhan tüm organlarını bağışladı. Organlarının tümünü bağışlayan Başkan Gökhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bugün sağlık bakanlığımızın organ bağışı ve doğru antibiyotik kullanımı bilgilendirme standını gezdik. Bu vesileyle tüm organlarımı bağışladım. Çünkü ihtiyacı olan bilir bunun sıkıntısını,  biz normal yaşantımızda bunu bilmeyebiliriz. Bu örnek olsun, teşvik olsun” dedi.

“İNŞALLAH BEN BU DÜNYADAN GÖÇERKEN BİRİNE FAYDASI OLUR”

Organ bağışının din açısından da uygun olduğunu ifade eden Gökhan, konuşmasına şu şekilde devam etti; “Organ bağışı dinimiz açısından da uygundur. Çünkü dinimizde insanların yaşamlarını kolaylaştırması ve sürdürülmesi noktasında amir hükümler intiba eder. Zaten Allah’ın emri, siz bağışlasanız da o bağışı alan insanın son nefesiyse yapacak bir şey yok. Ama bir fırsat varsa, bizim bu dayanışmayı göstermemiz lazım. Bu vesileyle bende burada seve seve organlarımı bağışlarım dedim. İnşallah ben bu dünyadan göçerken bir faydası olur, birkaç kişiye yardımcı olur. Bu da bizim sevabımız olur. Nasıl sadaka yardımı yapıyoruz, gıda yardımı yapıyoruz. Bunu da bedenimizden bir zekat olarak algılamamız gerekiyor. Herkesi bu kampanyaya davet ediyorum. Hukuken, dinen son derece uygundur. Biz öldükten sonra bedenler burada kalır, dünya malı dünyada kalır ruhlarımız öteki tarafa gider. Burada kalanlar toprak altında kalmasın, insanlara yardımcı olsun diyorum”

“BAŞKANIMIZIN DUYARLILIĞI BÜYÜK KATKI SAĞLADI”

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakil İl Koordinatörü Gönül Pınarcıoğlu ise, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a duyarlılığı için teşekkürlerini ileterek; “Başkanımızın duyarlılığı için teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu çalışmaların duyulabilirliği açısından bize büyük katkı sağladı. Biz Sağlık Bakanlığı ile bu etkinlikleri birlikte yönetiyoruz. Akılcı ilaç kullanımı ile ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz. Ayrıca organ bağışı hakkında bilgilendirmeler gerçekleştiriyoruz. 17, 20, 29 ve 30 Mart’ta yine buradayız. Örneğin bugün sadece bir buçuk saatte 20 kişi organlarını bağışladı. Organ bağışında sadece 18 yaş sınırımız var. Hastalıklar bağış yapmak için engel değildir. 14 Mart günü saat 14.00 Ziraat Fakültesi’nde organ ve doku bağışıyla ilgili öğrencilere yönelik bir seminerimiz olacak. Bursa’dan sorumlu hekimlerimiz gelecek” diye konuştu. Eren Aşnaz

 


Çanakkale çanakkale-belediye-başkanı organ-bağışı örnek teşvik Ülgür Gökhan Bu haber 13/03/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 159 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com