YGS’ye Bir Giren Pişman Bir Giremeyen

6 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

YGS’ye Bir Giren Pişman Bir Giremeyen

Üniversiteye giriş sınavının birinci aşaması olan YGS, 12 Mart 2017 Pazar günü(dün) yapıldı. Toplam 2 milyon 265 bin 902 adayın girdiği sınavda 180 puan barajını aşan öğrenciler, ikinci aşama olan LYS için hak kazanmış olacak.

Üniversite adayları, sınava girecekleri binanın kapısında, kimlik ve güvenlik  kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabahın  erken saatlerinde sınava girecekleri binaların önünde hazır bulundu. 09.45’te sınav binaları kapatılarak bu saatten sonra gelen öğrenciler ise binalara alınmadı. Yurt genelindeki tespite göre pek çok öğrenci geç kaldığı için sınava giremedi. Güvenlik görevlilerinin verdiği bilgiye göre Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi’nde sınava girecek olan 3 öğrenci de saat sebebiyle sınava giremedi. Sınavdan çıkan öğrencilerin geneli ise sınavın tahmin ettiklerinden zor olduğunu söyledi. Veliler ise dondurucu soğuğa rağmen sınav çıkışına kadar çocuklarını sabırla bekledi.

Çocuğunu soğuğa rağmen dışarıda bekleyen Ömer Çelik, gazetemize yaptığı yorumda Güzel Sanatlar Fakültesi’ne gitmeyi düşünen evladını sabahın erken saatlerinden itibaren beklediğini ifade etti. Umutla bekledikleri sınavının iyi geçmesi için dua ettiklerini ifade etti.
Sınava girmeden önce gazetemize konuşan öğrenciler şöyle konuştu:
Mehmet Şen (21); “Aşırı zor değildi. Sınavdan 15 dakika önce dış kapılar kapatılıyor. Sosyal Bilimler Lisesi’nde de giremeyenler oldu. 09.45’ten sonra binaya girişler yasak. Sınava kayıt yaptırırken sistem ilk sayfada bu konuda adayları uyarmıştı.”

Pınar Barış (22); “Sınav beklediğimden daha zordu. Ben ilk kez giriyorum. Hiç tahmin ettiğim gibi değildi. Sözel bölümdeki sorular uzun olduğu için matematiğe yeterli zamanım kalmadı.”


Özlem Nur Bağcı (18);
“Sınavım kötü geçti. Beklediğim gibi değildi. Sayısalda zorlandım. Sonuç hakkında bir tahminim şu anda hiç yok. Güvenlik önlemleri çok sıkı. Bu yüzen sorun yaşanmadı.”

Emircan Durmaz (19); “Sözel soruları mantığa yakındı. Genellikle yoruma dayalı ve uzun sorular vardı. Matematik sorularının ise bazıları zordu. Sonuçlar için bir tahminim yok. Ben de sınava son dakikada yetiştim. Güvenlikle ilgili herhangi bir sorun yaşanmadı.”

Yıldız Sağlam


Çanakkale heyecan lys öğrenciler üniversiteye-giriş-sınavı ygs Bu haber 12/03/2017, Pazar günü yayınlandı, 191 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com