Sümbül, Görmek İstiyor

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sümbül, Görmek İstiyor

ÇOMÜ öğrencileri Ruzi Jalalov ve Aysel Ramazanlı, barınakta buldukları Sümbül isimli köpeği katarakt ameliyatı yaptırmak için kampanya başlattı.

Toplam 3 Bin 600 gibi bir rakam ile tedavisinin gerçekleştirileceğini belirten Jalalov, aksi takdirde doktorların sümbülün körlüğe gidebileceğini aktardıklarını söyledi. Jalalov ve Ramazanlı, Sümbül için hayvan severleri yardıma davet etti.

Sahiplendikleri Sümbül için yardım kampanyası başlatan öğrenciler Jalalov ve Ramazanlı şunları söyledi; “Sümbül bir barınağın kapısında bağlı olarak kalmış. Sabah bazı ablalar sümbülü görüp almışlar ve internete ilan vermişler. Verdikleri ilanda gözlerinin görmediğini de belirtmişler ancak herhangi bir ameliyattan haberleri yoktu. Biz ilanı gördük ve sahiplendik. Ameliyata gireceğini bilmiyorduk. Yalnızca gözlerinin görmediğini biliyorduk.”

DOĞUMDAN SONRA DIŞARIYA ATILMIŞ

“Doğum yapmış ve doğum yaptıktan sonra dışarıya atmışlar. Dışarıda dolanmış ve birisi bulup barınağın kapısına bırakmış. Veterinere götürdük, sağlık kontrolünden geçirdik. Daha sonra gözleri için ne yapmamız gerektiğini düşündük.”

TOPLAM MALİYET 3 BİN 600 TL

“Sorunu katarakt ve ameliyata girmesi gerek. İstanbul Üsküdar’da bir doktoru var. Doktora fotoğrafları attık. O da kısa zamanda ameliyata girmesi gerektiğini söyledi. Büyük ihtimal ile olumlu sonuç alınacağını belirtti. İki gözde tek tek yapılacak. Normalde tek göz 2 Bin 300 TL civarlarında bizim için tek gözü 1300 TL yaptı, 500 de ilave lens var. Yani tek göz 1800 TL’ye geliyor. Biz, Sümbül için 3 Bin 600 TL’yi toplamaya başlayacağız. İlk aşama 1800, bu para ile ilk göz için ameliyata gidecek. Durum bu. Gidişini de araştırıyoruz.”

“KÖR OLMA İHTİMALİ İLE KARŞI KARŞIYA”

“Şu an için zayıf bir katarakt olduğu söylendi. Ancak kısa sürede gitmezse katarakt hızlı ilerleyen bir hastalıkmış. Kör olma ihtimali çok yüksek. Bunu için cafelere bağış kumbarası koymaya karar verdik. Biz öğrenciyiz ve çok bir gelirimiz yok. Yardımcı olmak isteyenler olursa bu konuda seviniriz.”

 

iletişim için : +545 739 55 59

Eren Aşnaz


ameliyet Çanakkale kampanya kent-yaşamı sosyal-sorumluluk sümbül Bu haber 12/03/2017, Pazar günü yayınlandı, 212 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com