Kayadere Köy Okulu’na Elbirliği ile Can Verdiler

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kayadere Köy Okulu’na Elbirliği ile Can Verdiler

Kale 1915 “Yaşam ve Konut Projesi”, Vizyon Reklam ve Kayadere Muhtarlığı işbirliğinde tadilatı gerçekleştirilerek yenilenen eski Kayadere Köy Okulu,  Halk Eğitim Merkezi adına kullanılmak üzere hizmete açıldı.

Kayadere Köyü eski okulu Kale 1915 ve Vizyon Reklam işbirliğinde tadilat edilerek, kurs merkezi olarak hizmete açıldı. Kayadere köyü Muhtarı Mustafa Erol’un ve köy halkının ev sahipliğinde düzenlenen açılışa Vizyon Reklam Yöneticisi Çağatay Değirmenci, Kale 1915 Yöneticisi Afet Ayalp, ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu ve özel davetli Türk-Alman İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Atilay Dumanoğlu da katıldı. 12 Mart’ın İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin yıl dönümü olduğu vurgulanarak, açılış töreni İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

“BU YAŞA GELDİM BÖYLE TATLILIK GÖRMEDİM”

Sunucu ve Akademisyen Gökhan Bayram alışılmışın dışına çıkarak, mikrofonu köylülere uzattı. Köyün çocukları ve gençleri eski okulun yenilenmesinden oldukça mutlu olduklarını ifade ettiler. Kendisine mikrofon uzatılan 75 yaşındaki Gülsüm Tabaklıoğlu; “Bu yaşa geldim böyle mutluluk, tatlılık görmedim.  Burada çalışan herkes sağ olsun, var olsun” dedi.

16 yıldır Kayadere Köyü’nde hizmet veren Halk Eğitim Müdürlüğü El Sanatları Öğretmeni Sabriye Demirel; “Bu okulda köy kadınları ile birlikte çok kötü koşullarda çalıştık. Bütün malzemeleriz ıslanıyordu. Okulumuz kırk günde yenilendi. Köy kadınlarını el sanatları noktasında becerilerini geliştirmek için kurs verdiğimiz bir hizmet noktası burası… Her yıl kursumuz açılıyor. Köyün kadınları geleneksel ürünlerini burada kendileri imal edebiliyor. Şu anda kursumuz devam ediyor” dedi.

KÖYE KATKI SUNMANIN DAYANILMAZ MUTLULUĞU

Konuşmasına ‘ Merhaba sevgili efendilerimiz” diyerek başlayan Kale 1915 İnşaat Firmasının Yöneticisi Afet Ayalp; “Sizlere ufak bir desteğim oldu ise ne mutlu bize. Umarım siz de bu okulda güzel ürünler ortaya çıkarırsınız. Hepimiz mutlu olalım ve beraber kalalım” dedi.

Kayadere Köyü Muhtarı Mustafa Erol; 1915 Kale İnşaat’a, Vizyon Reklam’a, ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu’na ve köy halkına teşekkür etti. Vizyon Reklam Yöneticisi Çağatay Değirmenci ise “ Farklı bir çalışma ile bir eser bırakmak istedik ve bu eski okulu köyümüze yeniden kazandırdık” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da okulun yenilenmesinde emeği geçen herkese bir  mesaj göndererek teşekkür etti. Dilek Akşen


Çanakkale halk eğitim merkezi kale-1915 kayadere-köy-okulu tadilat Bu haber 12/03/2017, Pazar günü yayınlandı, 553 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com