Berlin Fuarı’nda ‘2018 Troıa Yılı’ Müjdesi

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Berlin Fuarı’nda ‘2018 Troıa Yılı’ Müjdesi

Çanakkale’deki ilgili tüm kurum ve kuruluşlar tarafından imzalanan deklarasyonla start verilen ‘2018 Troia Yılı’ çalışmaları, dünyanın en büyük ve en önemli turizm buluşması olan ve 8-12 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen ITB Berlin Fuarında da büyük destek gördü.

Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. Yılı olan 2018 yılının Ülkemizin ve Bölgemizin sürdürülebilir turizm hareketini arttırmak ve uluslararası platformlarda hak ettiği değere ulaşmasını sağla2018mak amacıyla ‘Troia Yılı’ ilan edilmesi için Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

18 Ocak 2017 tarihinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde Çanakkale’deki ilgili tüm kurum ve kuruluşlar tarafından imzalanan deklarasyonla start verilen ‘2018 Troia Yılı’ çalışmaları, dünyanın en büyük ve en önemli turizm buluşması olan ve 8-12 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen ITB Berlin Fuarında da büyük destek gördü.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan açıklamada; “Anadolu’muzun bu çok güçlü kültürel mirasının, 2018 Troia Yılı ilanı ve destekleyen onlarca uluslararası etkinlik ile çok güçlü stratejik kültür ve turizm hamlesine dönüşeceğine inancımız tamdır. 2018 Yılı Troia’nın UNESCO dünya kültür mirası listesine seçilişinin 20. yıl dönümü ve Troia müzesinin açılış Yılı olarak planlanmaktadır. Bu 2 önemli husus da 2018 Troia Yılının önemini güçlendirmektedir. 2018 Troia Yılı yalnız Çanakkale Turizminin değil Türkiye Turizmini harekete geçirme potansiyeline sahip dünyanın 7 kıtasında en fazla bilinen kültürel miras alanlarının başında yer almaktadır.” ifadelerine yer verildi.

“BAKANLIK NEZDİNDE ÇALIŞMALARA BAŞLANDI”

28 Şubat 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın parti grup toplantısında bilgilendirmesine müteakip, Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı, ITB Berlin fuarında gerçekleştirilen basın toplantısında, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak 2018 Troia Yılını ilanını ve desteklerini açıklayarak, Bakanlık nezdinde 2018 Troia Yılı hazırlık çalışmalarına başlandığını ifade etti. Kültür ve Turizm Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 18 Mart haftasında dünyaca ünlü ‘Travel Channel’ kanalının Troia ile ilgili çekim yapmaya geleceğini ve şehir ile ilgili çekimler olacağını ifade etti.

Fuarda Çanakkale Standımızı ziyaret eden ve 2018 Troia yılına destek veren Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi  Avcı başta olmak üzere, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hüseyin Yayman, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, çok sayıda  bakanlığın bürokratları, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Tuyed Başkanı Kerem Köfteoğlu, Etik Başkanı Mehmet İşler, TURSAB yurtdışı işler koordinatörü Hüseyin Baraner, çok sayıda yurtdışı ve içinden turizm profesyoneli kurumsal ve bireysel desteklerini, 2018 Troia yılı için yinelediler.

Haber Merkezi


2018-troia-yılı itb-berlin-fuarı marka-şehir-çanakkale Bu haber 10/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 131 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com