Balıkta Fiyatlar Sabit

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Balıkta Fiyatlar Sabit

Neredeyse borsa gibi fiyatları günden güne değişen ve meteorolojik etkenlerden en çok etkilenen besin türü olan balık, haftayı fiyat bazında durağan kapattı. Satışlar ise esnafı memnun edecek düzeyin altında gerçekleşti.

Cuma Pazarındaki balıkçılar fiyatlarda hafta boyunca artış olmadığını söyledi. Sadece Sardalye bazı tezgâhlarda kilosu 7 TL’den satılırken, az sayıda tezgâhta kilosu 5 TL’den alıcı buldu. Hafta içi fiyatlarla fiyat farkı olmayan Cuma Pazarında, Palamut tanesi 8 TL, İstavrit kilosu 10 TL, Çupra kilosu 25 TL, Levrek 25 TL, Karadeniz Hamsisi kilosu 10 TL ve en çok tercih edilen türlerden biri olan Kupa ise kilosu 15 TL’den alıcı bekledi.

Yine bölgede lezzetiyle tercih edilen ve sofraları süsleyen Mezgit ise boyutlarına göre 10-15-20 ve 30 TL’den fiyatlarla tezgâhtaki yerini aldı. Pazar esnafı balıkçılar ise satışlardan çokta memnun değil.

Engin Ören


balık-fiyatları çanakkae havalar-satışları-etkiledi işler-kesat satışlar-düştü Bu haber 10/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 69 defa görüntülendi
*