Yardımlar ‘Askıda’

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yardımlar ‘Askıda’

İhtiyaç sahiplerine ulaşmanın en pratik yollarından biri de Askıda Yemek uygulaması.

Çanakkale’de bazı kitapevlerinde de uygulaması yapılan ‘askıda’ projesi gıdayla ilişkili 3 işletme tarafından da uygulanıyor.

Proje; yemek yerken, çay içerken ya da ekmek alırken hiç tanımadığınız ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onlara faydalı olmanızı sağlıyor. Tüketilenden fazlası ödenerek işletmelerde askıda bıraktığınız ürünler işletme sahipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Tadım Unlu Mamülleri işletme Müdürü İhsan Yasa, 8 yıl önce başlattıkları Askıda Ekmek uygulamasına devam ettiklerini ifade ederek; “Uygulamanın suiistimal edilmemesi için titiz davranarak askıya bırakılan ekmekleri yazıyoruz. 1 tane ekmek bırakan da var, 50 tane de. Müşteriler bütçelerine göre ihtiyaç sahiplerine destek oluyor.” şeklinde konuştu.

Loresima Salata ve Sandviç Evi Aralık ayından beri Askıda Yemek uygulamasına devam ediyor. Uygulamayı bir paylaşım sistemi olarak açıklayan işletmede sandviç, çay ve meyve suyu gibi ürünleri askıya bırakarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Katkıda bulunan kişi sayısının çok olduğunu belirten işletme sahibi Rezzan Taşpınar listenin sürekli yenilendiğini belirterek; “ Öncelikli olarak öğrencilere fayda sağlayan bir uygulama. Fakat öğrenciler dışında evsizler ve gezginlere de fayda sağlanıyor. Düzenli olarak gelenler var. İnsanlar bazen çekinebiliyor. fark ettiğimiz herkese fayda sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Kasım ayında açılan Halhane Cafe de askı uygulaması yapan işletmelerden biri. Çok sayıda destek aldıklarını belirten işletme çalışanları müşterilerin verdiği desteğin yanı sıra işletmenin de askıya ürün bırakarak ihtiyaç sahiplerine faydalı olmaya çalıştıklarını ifade ettiler.

Yıldız Sağlam


askı-olan-işletmeler askıda-yemek-uygulaması Çanakkale ihtiyaç-sahipleri röportaj Bu haber 09/03/2017, Perşembe günü yayınlandı, 102 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com