Acil Durum Ve Kurtarma Merkezi Tamamlandı

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Acil Durum Ve Kurtarma Merkezi Tamamlandı

Kent genelinde ‘İtfaiye Acil Durum ve Kurtarma Merkezi’ projesi tamamlandı. AFAD binasının bulunduğu alan ile berber 2 Milyon 100 Bin TL’lik bütçeyle hayata geçen projede, 12 araçlık kapalı otopark ile spor ve seminer salonu da bulunuyor.  

Yapımı tamamlanan proje ile ilgili konuşan Çanakkale Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hakan İnci, inşaatını bitirilerek geçiş kabul aşamasında olduğunu belirtti. İtfaiye Müdürü Olcay Runa ise Çanakkale’nin modern itfaiye ile kurtarma binalarına kavuştuğunu belirterek, aynı zamanda mahallelerde hızlı erişim için müfrezelerin oluşturulacağını açıkladı.

İnci, yalnızca ufak eksikliklerin giderildiğini belirterek proje ile ilgili olarak; “Biz yapım ve inşaatı bitirdik. Şu anda geçiş kabul aşamasında… Birkaç ufak tefek eksiklikler müteahhide söyleniyor. Onlar da tamamlanacak. Bitti sayılır. Şu zamandan sonra artık İtfaiye Müdürlüğü kendi eksikliklerini gidererek bitecek” diye konuştu.

“MAHALLELERE MÜFREZELER KURULACAK”

İtfaiye Müdürü Runa ise bir kompleks oluşturmaya çalıştıklarını belirterek proje ile ilgili şunları söyledi;  “Teslim alma sürelerimiz azaldı. Bu hafta içerisinde alacağız. 112 de AFAD da orada bizim yanımıza gelecek. Orada bir kompleks oluşturmaya çalışıyoruz. Oradaki çalışma Sayın Valimiz tarafından da organize ediliyor. Araç sayısı olarak 10-12 araçlık bir kapalı var. Ancak burası merkezi yerimiz. Bunun yanında Esenler ve Barbaros Mahallesi gibi yerlerde müfrezeler kuracağız. Daha fazla ve hızlı ulaşmak açısından bir iki araçlık müfrezelerimiz olacak. İlk müdahale ekipleri için Güzelyalı Mahallesinde de kurduk. Her türlü modernize edilmiş bir itfaiye binasına Çanakkale’miz sahip olacak. Önümüzdeki günlerde teslim alacağız.”

Eren Aşnaz


afad Çanakkale itfaiye-acil-durum-ve-kurtarma-merkezi tamamlandı Bu haber 08/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 129 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com