Çanakkaleli Girişimciler Dikkat

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkaleli Girişimciler Dikkat

KOSGEB Çanakkale İl Müdürü Yusuf Harbi, içeriği kısmi olarak değişen Uygulamalı Girişimcilik Destek programı ve Mikro İşletmelere sağlanacak olan 50 bin TL’lik faizsiz kredi ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. 

KOSGEB Çanakkale İl Müdürü Yusuf Harbi, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren artık Uygulamalı Girişimcilik Destek Programından sadece işletmesini açmayan girişimcilerin yararlanabileceğini belirtti. Harbi gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “1 Şubat 2017 tarihinden itibaren Uygulamalı Girişimcilik Destek Programı kapsamında sertifika alan kişiler, sertifikalarını aldıktan sonra bize ister işletmesini kurarak, isterse kurmadan gelebiliyorlardı. Fakat 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren girişimciler artık işletmesini kurmadan bize gelmek zorundalar. Tabi ki öncelikle eğitime katılıp sertifika almaları gerekiyor. Ama mağduriyetlerin olmaması için, üzerine basarak önemle söylemek gerekiyor ki, işletmesi kurulmuş kişiler 1 Ocak 2018 tarihinden sonra destek alamayacak.  Bu hususta tüm girişimcileri uyarmış olalım.”

BİRÇOK İŞLETMEYE FAİZSİZ KREDİ FIRSATI

KOSGEB Çanakkale İl Müdürü Yusuf Harbi, gündemde olan bir diğer destek programı Mikro İşletmelere 50 bin TL’lik faizsiz geri ödemeli kredi ile ilgili olarak ise şu açıklamayı yaptı; “Geçtiğimiz yılın Aralık ayında o dönemin bütçe imkânları doğrultusunda Türkiye’de 15 bin işletmeye bu destek verildi. Çanakkale’deki destek verilecek işletme sayısı da 115 olarak belirlenmişti. Bu kapsamda Çanakkale’de Aralık ayında 1814 işletme bize başvuru yaptı. Bu yapılan başvurular neticesinde hak kazanan işletmeler kredilerini almaya başladılar. Şimdi tekrar 2017 yılı ‘0’ faiz desteği çıktı. Çanakkale’deki bize bu anlamda Aralık ayında başvuru yapmış ama kredi çıkmamış gerekli şartları taşıyan işletmeler tekrar başvuru yapmadan şimdiki destekten faydalanabilecek.”

Engin Ören

 

 


Çanakkale harbi kosgeb kosgeb-çanakkale-il-müdürü uygulamalı-girişimcilik-destek-programı yusuf Bu haber 07/03/2017, Salı günü yayınlandı, 79 defa görüntülendi
*