Bulunan Top Mermisi Etkisiz Hale Getirildi

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bulunan Top Mermisi Etkisiz Hale Getirildi

Gelibolu’da alt yapı çalışması sırasında bulunan top mermisinin kapsülü, bulunduğu yerde kontrollü patlamayla etkisiz hale getirildi. Top mermisi, imha edilmek üzere güvenli bir bölgeye götürüldü.

Gelibolu’da Belediye ekiplerinin Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde su ve kanalizasyon çalışması yaptığı sırada bulunan ve Çanakkale Savaşlarından kaldığı tahmin edilen top mermisi bulunduğu yerden çıkarıldı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı bölgede, İstanbul 1. Ordu Komutanlığı Patlayıcı Madde Keşif İmha Ekibi inceleme yaptı. Ekipler, merminin patlama ihtimaline karşı, kapsül kısmını kontrollü olarak patlatıp etkisiz hale getirmeye karar verdi.

Çevredeki binaların boşaltılmasının ardından merminin kapsül kısmı yerleştirilen fünye ile kontrollü şekilde patlatılarak imha edildi. Patlama esnasında mermide ise herhangi bir tahribat meydana gelmedi. Mermi, patlama riskinin bulunması nedeniyle,  güvenlik önlemleri altında bulunduğu yerden kepçe yardımıyla alınarak imha edilmek üzere güvenli bir bölgeye götürüldü.

İHA


altyapı-çalışmaları Çanakkale gelibolu güvenli-bölge imha top-mermisi Bu haber 07/03/2017, Salı günü yayınlandı, 77 defa görüntülendi
*