Saçıkara; “Bunlar Son Çırpınışlar”

6 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Saçıkara; “Bunlar Son Çırpınışlar”

Hafta içi Barzani’nin Türkiye temasları sırasında yaşanan bayrak krizinin etkileri devam ediyor. Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara, konu ile alakalı gazetemize konuştu.

Geçen hafta içi bir dizi temas için Türkiye’ye gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, aynı zamanda beraberinde bir de bayrak krizi getirdi. Barzani’nin gelişiyle Atatürk ve Esenboğa Havalimanlarında direklere Kürdistan bayrağı asılmıştı. Bu konu ile ilgili tartışmalar tüm hafta boyu ülke gündeminde yoğun bir şekilde yer buldu. Bu olay ile ilgili Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı A. Tolga Akkuzuluoğlu’ndan sonra bir açıklama da Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara yaptı.

Bu konu özelinde gazetemize açıklama yapan Saçıkara şunları söyledi; “Sizin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini dünyaya tanıtmaya acizken, gidip Kürdistan bayrağını havalimanlarında göndere çekmeniz ancak liyakatsizlik olarak açıklanabilir. Dünya ülkeleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini tanımıyor, Filistin’i tanımıyorlar ama biz Kürdistan bayrağını tanıyoruz. Barzani Türkiye’ye neden referandum öncesi geliyor? Daha önce niye gelmedi? Bu mesele kabul edilemez bir mesele… İktidar partisinin vermek istedikleri mesaj ise herhâlde şu olsa gerek; Bakın ülkemiz bölünmenin eşiğinde, bize ‘EVET’ verin. İktidar partisinin böyle bir manipülasyon çabası var herhalde. Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan vatandaşlarımızı bu şekilde yanlarına çekme çabaları var. Ama görünüyor ki bu, bizi yönetenlerin son çırpınışlarıdır.”

“AMAÇ; KÜRDİSTAN İÇİN HAZIRLIK YAPMA ÇABASI”

“Bakın devletimizin resmi makamlarının vermiş olduğu ‘Şap hastalığından ülkemizin ari bölgelerini genişletiyoruz’ dediği haritada ülkenin ikiye bölünüşünün belleğimize yavaş yavaş enjekte edilişini görüyoruz. Bunu devletin yetkili kurumları yapıyor. Şap hastalığını bahane edilerek Güneydoğu ve Doğu bölgeleri birileri için temizlenmeye çalışılıyor. ‘Bakın bu bölgeden sonrası Şap hastalığının yoğun yaşandığı bölge, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar haberiniz olsun’ diye sözde bir uyarı yapılıyor. Bu bölgelerin geçim kaynağının büyük bölümü hayvancılık. Bu Şap hastalığı haritası 2016 yılının son aylarında Türkiye Ziraat Odalarının hazırladığı bir harita… Bu Doğu illerinde yaşayan insanlara böyle bir korku salıp o bölgeyi boşaltıp oranın halkını batıya çekmek istiyorlar. Asıl amaç ise Kürdistan için hazırlık yapma çabası.”

Engin Ören


açıklamalar barzani bayrak-krizi Çanakkale il başkanı saadet partisi süleyman saçıkara Bu haber 06/03/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 145 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com