“Başkanlık Sistemini Evlatlarımız İçin İstiyoruz”

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Başkanlık Sistemini Evlatlarımız İçin İstiyoruz”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, geçtiğimiz hafta Çan’da gerçekleştirilen Genişletilmiş İlçe Danışma, Anayasa ve Referandum konulu toplantıya katıldı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, referandum startının verilmesinin ardından başladığı çalışmalara, ilçelerle devam ediyor. Önceki akşam AK Parti İlçe teşkilatının düzenlediği toplantıya katılan Gider, burada Çanlılara seslendi. Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun ve Çan’ın önde gelen iş adamlarının da katıldığı toplantıda konuşma yapan Milletvekili Gider, “Bizim argümanımız çok sağlam. 18 Maddenin 18’i de benim kişisel olarak savunamayacağım, soru sorulmasın diye kaçacağım sorular, maddeler değildir.” dedi.

“ÜLKENİN ŞAHLANDIĞI DÖNEMDE…”
“Yargılanamayan bir Cumhurbaşkanı, ‘Yeni bir sistem getirelim ve siz beni yargılayın.’ diyor. Yargılanmak isteyen bir diktatör olur mu? Daha sonra çıkıyor CHP diyor ki: ‘Diktatör.’ Daha önce Menderes’i de, Özal’ı da diktatör olarak yaftaladınız. Şimdi yine aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da ‘diktatör’ diyorsunuz.” diyen Ayhan Gider, konuşmasına şöyle devam etti;
“Ülkenin ekonomik gelişmesini, siyasal gelişmesini çıkarıyoruz. Ülkenin en refaha kavuştuğu şahlandığı dönemler karşımıza çıkıyor. Tesadüf müdür ki Türkiye’nin şahlandığı dönemlerde sizin aklınıza diktatör geliyor. Böyle bir tesadüf olamaz! Yine sahada da bize saldırmaya çalışacaklar.”

 “HİZMET MEKANİZMASINI YÖNETMEYE TALİBİZ”
“Anayasa değişikliği, sistem değişikliği ile karşı karşıyayız. Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçmek istiyoruz. Aslında yaptığımız çok karmaşık bir şey değil. Biz ülkeyi daha yönetilebilir hale getirmek istiyoruz. Milleti kurgulayanlar, yönetilememesi üzerine kurmuşlar. Biz, sadece devleti yönetilebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Biz milleti yönetmeye hiçbir zaman talip olmadık. Biz millete hizmet eden mekanizmayı yönetmeye talibiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanlarımız, hiçbir vatandaşımızın amiri olmaya niyet etmediler. Halkımıza hizmet eden devlet birimlerinin amiri oldular. Şu anda biz bunu resmileştirmek için çaba sarf ediyoruz. Tek çabamız, tek temennimiz bu yönde…”

“MİLLETİMİZE SORACAĞIZ”
Milletvekili Gider, eşit olmayan bir yarışın içerisinde olduklarını söyleyerek, “Türkiye’yi parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemine geçirebilmek için halkımıza gidiyoruz. Ne olursa olsun Milletimize sormamız gerek. Biz referandumda eşit olmayan bir yarışın içindeyiz. Bilgi, saygı, hak ve eşitlik anlamında biz haklıyız. Hakkımızı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Gücümüzden ve sabrımızdan vazgeçmeyeceğiz çünkü evlatlarımıza, torunlarımıza onların geleceğine, ileride başımız dik bir şekilde karşılarında durabileceğimiz bir sistem inşa etmek istiyoruz. Biz sadece onların geleceği için emek harcıyoruz. Biz başkanlık sistemini şu an için değil, bundan sonrası için, evlatlarımız adına istiyoruz.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Haber Merkezi


anayasa ayhan gider çan Çanakkale ilçe-danışma referandum toplantı Bu haber 06/03/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 115 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com