Karakaya; “Başkan Gökhan Bizi Sevmiyor”

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Karakaya; “Başkan Gökhan Bizi Sevmiyor”

Kocatepe Spor Kulübü desteklerle spor adına verdiği mücadeleyi sürdürmeye çalışıyor. Kulüp Başkanının, Çanakkale Belediyesi’nden randevu talebine ise hala karşılık gelmedi.

2007 yılında mahalle gençlerini kötü alışkanlıklardan korumak ve gençlere sporu sevdirmek amacıyla kurulan Kocatepe Spor Kulübü maddi imkânsızlıklara rağmen spor adına mücadele vermeye devam ediyor. Kocatepe Spor Kulübü’nün futbol takımı, 2. Amatör Lig’de oynayacağı ikinci maç öncesi Cumartesi sabah Truva Otel’de bir kahvaltı gerçekleştirdi. Kulübe kahvaltı desteği ise Truva Otel tarafından yapıldı.

Daha önce Çanakkale Belediyesi’nden randevu talep eden ve hala bir cevap alamayan Kulüp Başkanı Ali Karakaya, gazetemize yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Çanakkale Belediyesi’nden hala daha randevu talebimize cevap gelmedi. Dilekçe ile randevu talep ettik olmadı. Mahalle toplantısında Başkana talebimizi birebir ilettik yine olmadı. Sayın Başkan’ın danışmanı en kısa zamanda size randevu vereceğim diyerek konuyu geçiştirdi. Zaten Ülgür Gökhan, bizim mahallemizi sevmiyor. Bütün amatör kulüplere, hatta yeni kurulan kulüplere dahi yardımcı olunuyorken bize hiç yardım yapılmıyor. Maddi veya saha, alan gibi bir destek alamıyoruz. Biz Belediyeye külfetli olmak istemiyoruz. Bize yer göstersin, burası Kocatepe Spor Kulübüne aittir desin, biz oranın tesisleştirilmesi noktasında her şeyi kendi imkânlarımızla yapacağız. Bizim beklentimiz Belediyenin bize spor faaliyetlerimizi gerçekleştirebileceğimiz bir alan tahsis etmesi… Ama öyle bir alan da vermiyorlar. Bunun dışında Spor Toto Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazmıştık. Oradan henüz sonuç gelmedi. İnşallah Milletvekillerimizin de desteğiyle oradan güzel bir sonuç çıkar diye ümit ediyoruz.”

“SPORCU BİR NESİL YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Kocatepe Spor Kulübü Yöneticisi Mehmet Candar; “Maddi imkânlarda yardım bulabilirsek bizim esas amacımız alt yapı oluşturarak, küçük yaşta çocuklara sporun kültürünü öğretip onları kötü alışkanlıklardan korumak. Sporcu bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Gençlerin spor ahlakı alması bizim ilk amacımız” dedi.

“EN BÜYÜK SIKINTIMIZ MADDİ YETERSİZLİK”

Takım Kaptanı Ozan Canpolat ise kahvaltıda yaptığı açıklamada; “Gençlerin spor yapabileceği bir mahalle oluşumu bu. Çoğunluğumuz üniversite öğrencisi… Futbol ve halk oyunları branşlarında müsabakalara katılıyoruz. Şu an futbolda 2. Amatör Ligdeyiz ve 1. Amatör Lige çıkmayı hedefliyoruz. İki aylık bir antrenman dönemimiz oldu. İlk maçımızı geçen hafta oynadık ve maçtan berabere ayrıldık. Bu hafta amacımız galibiyet almak ve bundan sonraki her maçımızda Fair-Play çerçevesinde mücadele etmek. Biz kulüpteki herkese sporun ve Çanakkale’nin kültürünü aşılmaya çalışıyoruz. Kulübümüzün en büyük sıkıntısı maddi yetersizlikler. Mahalledeki vatandaşların yardımlarıyla ve kulüp üyelerinin destekleriyle ayakta kalmaya çalışıyoruz” dedi.  Engin Ören


ali-karakaya başkan-bizi-sevmiyor Çanakkale kocatepe-spor-kulübü Bu haber 05/03/2017, Pazar günü yayınlandı, 240 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com