Alan Yok Fuar Var

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Alan Yok Fuar Var

Bu yıl 4-12 Mart Tarihleri arasında düzenlenecek olan Çanakkale Kitap Festivali’nin açılışı, Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu’nda yapıldı. Çanakkale’de bu tür organizasyonlar için bir fuar alanının olmayışı fuara gelen yazarların dikkatini çekti.

Çanakkale Kitap Festivali,  bu yıl 4-12 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kitap Festivali açılışı,  Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu’nda yapıldı.

Gülçin Akan’ın organizatörlüğünde gerçekleştirilen Çanakkale Kitap Festivali açılışına, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, kitapseverler ve bazı vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ; “Çanakkale ilimizde bu tarz organizasyonların düzenlenmesi bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu Bulut Organizasyon ve Akan Expo Organizasyon tarafından düzenlenen ilk kitap festivalidir. Bu festival geleneksel olsun istiyoruz. Çanakkale okumayı ve yazarlarını seven bir il olduğu gibi yazarlarına da ilham veren bir ildir” dedi.

Gülçin Akan Kitap Festivali hakkında bilgi verirken, bu yıl ki Kitap Festivaline 50’nin üzerinde yayınevinin katıldığını ve festival süresince 30 civarında yazarın kitaplarını imzalayacağını belirterek açıklamalarına şöyle devam etti: “Milli Eğitimin desteğini alarak öğrencilerimize fayda getireceğini düşündüğümüz güzel bir organizasyon olacak.  Çanakkale’de maalesef büyük bir fuar alanımız yok. Öğrencilerimizin daha çok faydalanması için fuar alanı olarak burayı seçtik. Tüm halkımızı ve öğrencilerimiz bu fuara bekliyoruz.”

Festivale İstanbul’dan katılan çocuk kitapları yazarı Haldun Açıksözlü, son zamanlarda kişisel gelişim kitaplarının daha revaçta olduğunu, kendilerinin çizgi romanlarla büyüdüğünü belirterek, “Bu fuarların bir anlamı var. Ama ‘Çanakkale’ye burası yakışıyor mu?’ diye sorarsanız. Bence Çanakkale’ye yakışan bir yer değil burası. Çanakkale gibi bir yerin böyle bir yerde fuar yapması ve az katılımın olması çok hoş değil. Daha büyük bir yerde fuar yapılabilirdi. Çanakkale halkının çok okuyup araştıran bir yapısı olduğunu biliyorum” dedi.

Çanakkale Kitap Festivali kurdela kesilerek resmen açıldı. Festival 12 Mart’a kadar sürecek.

Dilek Akşen


Çanakkale çanakkale-kitap-festivali fuar sosyal-bilimler-lisesi-spor-salonu Bu haber 05/03/2017, Pazar günü yayınlandı, 149 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com