Ziyarette Vurucu Dokundurma; ‘EVET’iniz ‘HAYIR’lı olsun

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ziyarette Vurucu Dokundurma; ‘EVET’iniz ‘HAYIR’lı olsun

Çanakkale’deki Esnaf Odaları Başkanları, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Her ay yapılan toplantı, bu ay Çanakkale Belediyesi’nde gerçekleşti. Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu ve beraberindeki Esnaf Odası Başkanları, Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Esnafların istek ve taleplerinin dile getirildiği ve ortak çözüm yollarının arandığı toplantıya damga vuran olay ise, Başkan Vurucu’nun, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’e referandumda ‘EVET’ için söz vermesi oldu.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu, ziyarette şunları söyledi; “Yerel yönetim bizim için çok önemli. Biz bunun nimetlerinden faydalanıyoruz. Dolayısıyla iş yerlerimizin açılıp kapanması yerel yönetimlerden geçiyor. Esnaf ve sanatkârlarımız, faaliyetlerini sürdürürken yerel yönetimlerin hizmetlerine çok ihtiyaç duyuyor. Bizim esnaf ve sanatkârların haklarını savunmamız için yerel yönetimlerle bu tarz toplantıları sık sık yapmamız gerekiyor. Sayın Başkan kendisi de ticaretten geldiği için bizim sorunlarımızı çok iyi anlıyor ve bu sorunların çözümünde samimiyetle bize yardımcı olmaya çalışıyor. Bu toplantımızda da esnaf ve sanatkârlarımızın geçen aydan bu yana olan bütün istek ve taleplerini Başkanımıza ileteceğiz.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Esnaf Odalarının ziyaretinde şunlara değindi; “Sizi dinlerken gözüm televizyondaki haberlerin alt yazısına takıldı. ÜFE ve TÜFE oranları maalesef çift hanelere ulaştı. Bu rakamların böyle olması esnafı yakından ilgilendiriyor. Esnafın maliyetlerini arttıran bir durum bu. İnşallah tek haneli rakamlara çekmenin yolları bulunur. Dolar düşüş eğilimindeyken birileri çıkıp bağırıyor ve bir anda Dolar 3.70 TL’leri geçiyor. Esnafın sermaye ve müşteri yapısı belli… Çanakkale gibi nüfusu belli oranda olan illerde esnafın bu kurdan etkilenmemesi mümkün değil. Odalarımızın ve Birliğimizin esnaf ve sanatkarlar adına bizden talepleri çok önemli.”

“‘EVET’iniz ‘HAYIR’lı olsun”

Başkan Gökhan bu konuşmasının devamında konuyu, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu’nun, verdiği ‘EVET’ sözüne getirerek şöyle dedi; “Bu arada ‘EVET’iniz hayırlı olsun. Allah mübarek etsin. Elbette ki kararınıza saygı duyuyorum ama bu kararınız sizin temsil ettiğiniz kitlenin kararını temsil etmez. Bu sizin şahsi düşüncenizdir. Ona da saygı duyarız. ‘EVET’iniz hayırlı olsun.”

Benim düşüncem ‘EVET’

Vurucu ise Başkan Gökhan’ın sözlerine cevap olarak; “Yanlış anlaşılma olmasın. Bizim Ahilik’ten gelen bir desturumuz var. Biz mesele vatansa, mesele Milletse Ahilik’ten gelen destur vesilesiyle devletine bugüne kadar destek çıkmış, her zaman da destek çıkacak bir anlayışa sahibiz. Vatan, Millet meselesi olarak baktığımda benim düşüncem ‘EVET’. Herkesin aklı fikri var. Herkes düşünür, günü geldiğinde kararını verir. Kimse kimseye akıl vermeye kalkmamalı” dedi.

Engin Ören


Çanakkale Çanakkale Belediyesi esnaf-odaları-başkanları evet hayır referandum ülgür-göökhan Bu haber 04/03/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 107 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com