STK’lardan Köylere ‘Hayır’ Ziyareti

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

STK’lardan Köylere ‘Hayır’ Ziyareti

ÇYDD Çanakkale Şubesi, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ve İda Dayanışma Derneği, 4 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek sivil toplum kuruluşları toplantısı öncesinde katılım çağrısında bulundu.

Çanakkale’de sivil toplum kuruluşları ortak bir ağ oluşturdu. Bu kapsamda bugün saat 10.00’da Balıkçı 286’da bir toplantı düzenlendi. Buluşma öncesi Çanakkale Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinde bir açıklama yapan İDA Dayanışma Derneği adına Başkan Dr. İlhan Pirinçciler, köylerde ve kırsallarda yapılan ortak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Pirinçciler;” ÇYDD Çanakkale Şubesi, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ve İda Dayanışma Derneği birlikteliği ile 5-6 gündür Çanakkale’nin kırsalında, köylerinde kırsal çalışmalar yaptık. Özellikle köylerdeki eğitim sorunu başta olmak üzere, çevre sorunlarını ve köylerde yaşayan insanların sosyal ihtiyaçlarını belirleme çalışmaları yapıyoruz. Toplam bir buçuk ay bu konuda çalışacağız. 5 gündür toplam 50 köye gittik. Pazar günü Bayramiç’in yedi köyüne 17 kişilik bir ekiple gittik. Bu çalışmaları 15 Nisan akşamına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz. Çanakkale kırsalının bize ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Tüm Çanakkaleliler hayırlı olmasını diliyor ve hayırlara vesile olmasını ümit ediyoruz. Hepimiz davetliyiz, hepimiz ev sahibiyiz” dedi.

Toplantıda konuşan ÇYDD Çanakkale Şubesi adına Başkan Prof. Dr. Kenan Kaynaş ise Ayvacık deprem bölgesine yapılan yardım çalışmalarının sürdüğünü, tüm yardımların bölgeye ulaştığını ve bu konuda derneklerle birlikte yürütülen ortak çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Dilek Akşen 


çydd-çanakkale-şubesi hayır ida-dayanışma-derneği toplantı yeni-kuşak-köy-enstitüleri-derneği Bu haber 04/03/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 79 defa görüntülendi
*