İlk Fidanlar Dikildi

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İlk Fidanlar Dikildi

Yenice Belediyesi Anaokulu ve Yenice Orman İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu ‘Bir Öğrenci Bir Fidan’ projesi kapsamında ilk fidanların dikimi gerçekleştirildi. 

Fidan dikimi için yapılan törene, Yenice   Orman İşletme Müdürü İbrahim Metin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zeki Atik, Yenice Belediyesi Anaokulu Müdürü Fatih Altaş, Orman İşletme Şefleri ve personelleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler tarafından çam fidanları belirlenen yerlere dikildi. Yenice Belediyesi Anaokulu öğretmen, öğrenci ve velileri Asar Orman İşletme Deposu yakınlarında bulunan ve geçtiğimiz yıllarda yanarak yok olan ormanlık alanı yeniden yeşertmek amacıyla proje ortağı olan Yenice Orman İşletme Müdürlüğünün katkılarıyla ilk fidanlarını diktiler.

Gerçekleştirilen program doğrultusunda sabah ve öğlen grubu öğrencileri Yenice Belediye Başkanlığının tahsis etmiş olduğu araçlar ile  ağaç dikimi alanına ulaşımı sağlandı. Yenice Orman İşletme Müdürü İbrahim Metin, ağaç dikimi konusunda öğrencileri bilgilendirildi. Daha sonra velilerinin ve çalışanların da yardımıyla Öğrenciler tarafından çam fidanları belirlenen yerlere dikildi. Fidan Dikiminden sonra Yenice Orman İşletme Müdürlüğünün ikramı olan yemeklerini yediler.

Öğrenciler, oluşturmuş oldukları ‘Yenice Belediyesi Anaokulu Hatıra Koruluğu’na gelecek aylar içerisinde gözlem ve değerlendirme gezisi yapacaklar.

İHA


bir-öğrenci-bir-fidan fidanlar-dikildi yenice-belediyesi-anaokulu yenice-orman-işletme-müdürlüğü Bu haber 04/03/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 94 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com