Curr’dan 18 Mart Ziyaretleri

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Curr’dan 18 Mart Ziyaretleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’i makamında ziyaret eden Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Jonathan Curr ile dostluk köprüsü paneli hakkında görüşüldü.

18 Mart törenleri kapsamında toplantı ve ziyaretlerde bulunmak üzere Çanakkale’ye gelen Büyükelçi Curr’u, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden makamında ağırladı. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Azer Banu Kemaloğlu’nun da katıldığı toplantıda, Nisan 2017’de ÇOMÜ’de düzenlenecek olan ”Çanakkale: Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda Arasında Dostluk Köprüsü” başlıklı panel görüşüldü.

Böyle bir etkinliğin daha önce düzenlenmediğini söyleyen Prof. Dr. Özden, Çanakkale Savaşlarında bir araya gelen üç ulusun, üst düzey diplomatların ve konukların katılımı ile gerçekleşecek bu panel vesilesiyle yeniden bir araya gelecek olmasının çok anlamlı olduğunu belirtti.

Büyükelçi Curr, böyle anlamlı bir etkinliğe katılmaktan büyük gurur duyacağını ifade etti.

Haber Merkezi


ankara Çanakkale çomü jonathan-curr süha-özden yeni-zellanda Bu haber 04/03/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 204 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com