Vahit Tuna Öğrencileri İtalya Yolunda

5 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vahit Tuna Öğrencileri İtalya Yolunda

Çanakkale Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nden bir grup öğretmen ve 6 öğrenci, Avrupa Birliği ERASMUS + Programı Ana Eylem Planı 2 Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında 13-17 Mart’ta İtalya’da eğitim gezisi düzenleyecek.  

2016-2018 yılları arasında uygulanmak üzere kabul edilen Avrupa Birliği ERASMUS + Programı Ana Eylem Planı 2 Stratejik Ortaklıklar kapsamında 2016 Yılı İyi Uygulamaların Değişimine Yönelik Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar projesi kapsamında eğitim gezileri başladı. Projeye katılan öğrencilerin velileri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çanakkale Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nden bir grup öğretmen ve 6 öğrenci, Avrupa Birliği ERASMUS + Programı Ana Eylem Planı 2 Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında 13-17 Mart’ta İtalya’ da olacak. Fizik, Coğrafya ve Matematik alanında gözlemlerin yapılacağı eğitim gezisinde deneyler, kentsel kalkınmayı destekleyici çalışmalar ve görsel oyunlarla desteklenmiş matematik öğrenimleri yer alacak.  Öğrenciler İtalya’da proje ile belirlenen aileler de kalacak. Öğrenciler İtalyan ailelere Çanakkale’yi tanıtan küçük hediyeler götürecek.

Polonya koordinatörlüğünde Almanya Macaristan İtalya Türkiye ortak eğitim çalışmaları yürütülecek. Proje de Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nden; Fizik öğretmeni Sıdıka Ergüven, İngilizce öğretmeni İpek Çapaz Kartal, Kimya öğretmeni Arzu Asar, Coğrafya öğretmeni Dilek Ural, Biyoloji öğretmeni Belma Acar, Matematik öğretmeni Aslı Gürbüz, İngilizce öğretmeni Timur Özyiğit ve Felsefe öğretmeni Hatice Çakıroğlu yer alacak.

KENTLİ ÖĞRENCİLER İTALYA YOLUNDA

Vahit Tuna Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Korkut; “Okulumuz Çanakkale’de en yüksek puan ile öğrenci alan okullarından biridir. Vizyonumuz öğrencilerimizi uluslararası düzeyde rekabet edebilecek niteliğe ulaştırmaktır. Bu anlamda öğrencilerimizin Erasmus Plus Projeleri kapsamında yurtdışındaki gezilerde gözlem yaparak, kendi geleceklerine katkıda bulunmaları noktasında yetkin olmalarını istiyoruz.  Günümüz dünyası küçüldü. Her sektör uluslararası bir nitelik kazandı. Öğrencilerimiz İtalya’da hem oranın eğitim sistemini gözlemleyecek. Hem de kültürlerarası bir deneyim kazanacak.  Bu proje ülke olarak nitelikli insan gücüne sahip olma anlamında da çok önemlidir. Öğrencilerimize bu faaliyetlerin başarı getireceğini düşünüyorum” dedi.  Dilek Akşen 


avrupa-birliği-erasmus-birliği Çanakkale stratejik-ortaklıklar-projesi Vahit Tuna Anadolu Lisesi Bu haber 03/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 498 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com