Gençlerden Depremzedelere Destek

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gençlerden Depremzedelere Destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Ekonometri Topluluğu öğrencileri 20 kişilik ekip ile  Ayvacık’ta deprem bölgesine ziyarette bulundu. 

Geçici süre ile konteynerde eğitim hayatlarını sürdüren minik öğrencileri ders sırasında ziyaret eden üniversiteli gençler, derse kısa süreyle eşlik etti.  Ziyaretle ilgili açıklama yapan Ekonometri Topluluk Başkanı Sıla Şahin, “Türkiye’nin en büyük fay hatlarının bu bölgede olduğunu biliyoruz, çok zor bir durum. 100’ den fazla aile evsiz kalmış. Fatma teyzemizle konuştuk; her gün 8 km ileriye hayvanlarına bakmaya gidiyor. Elimizden geldiği kadarıyla yanlarında olmaya çalışıyoruz. Getirdiğimiz yardım malzemelerini Ayvacık Belediyesinde ki görevli arkadaşlara teslim ettik. Bugün topluluktan arkadaşlarımızla vatandaşlarımızı ziyaret ettik, bu ziyarete katıldıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ulaşım konusunda desteklerini bizlerden esirgemeyen Biga Belediyesi’ne de çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinin yardımcısı olsun” dedi.

İHA


ayvacıkd Çanakkale çomü deprem-bölgesi ekonometri-topluluğu ziyaret Bu haber 03/03/2017, Cuma günü yayınlandı, 203 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com