Vatan Partisi’nden “Bayrak” Açıklaması

Vatan Partisi’nden “Bayrak” Açıklaması

Vatan Partisi İl Başkanı A. Tolga Akkuzuluoğlu, başkanlık binasında “Biz Göndere Bayrak Çekeriz!” diyerek havaalanındaki bayrak krizi hakkında açıklama yaptı.

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı A. Tolga Akkuzuluoğlu; “Komşu ülkelerle kurulan iyi ilişkiler, ülkemizin içinden geçtiği sürecin doğru yönetilmesi ile ilgili en önemli göstergedir. Ancak sürecin doğru yönetilemediğini üzülerek görmekteyiz. Son örnek Barzani’nin ülkemizi ziyaretinde çekilen flamadır. Bir devletin bayrak direğine yalnızca devletleri simgeleyen ‘Bayraklar’ çekilir. Bildiğimiz ve uygulamalar sonucu oluşmuş teamül de bu şekildedir. Bizim bayrak direklerimize çekilen Barzani Flaması kuşkusuz Amerikan silahıyla hazırlanan ‘Kürdistan’ planına hizmet eder. İkinci İsrail’e ve PYD, PKK’ya yarar sağlar. Türk Ordusu ve Türk Polisi, ABD’nin ‘Kürdistan’ planını bozmak için savaşıyor. AKP Yönetimi ise Ankara’da ve İstanbul’da ‘Kürdistan’ Flaması açarak, Mehmetçiği ve Polisimizi arkadan hançerliyor.

Hükümetin Suriye’de izlediği doğru politika ile ortaya çıkan son durum arasındaki çelişkiyi görmezden gelemeyiz. Hükümetin söylemleri ile eylemleri arasındaki çelişkiler son dönemde bizi bir yanda Amerika’nın kara gücüyle muharebe ederken öbür tarafta Amerikan Projesi Temsilcilerinin flamalarını gönderlere çekmeye dek savuruyor. Hükümeti yaptığı yanlıştan dönmeye ve inandırıcı olmaya çağırıyoruz.

Kardeş Azerbaycan Bayraklarını çöpe attırdığınızı unutmadık. Balkonlardan PKK’lılar geçerken görüp kırılmasınlar, tahrik olmasınlar diye kaldırttığınız Türk Bayrak’larını unutturamazsınız.

Oysa Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak ve Tek Dil diyen bir Cumhurbaşkanımız var. Sormadan edemeyeceğiz; hangi devlet, hangi millet, hangi bayrak ve hangi dil?

Göndere Barzani Flaması çekmek, Kürdistan’a dolayısıyla Amerikan Planlarına EVET demektir. Barzani Flamasına EVET diyenlerle HAYIR diyenlerin aynı cephede olması mümkün değildir. Bu kapsamda Sayın Bahçeli’yi de Türk Milletinin yanına ve HAYIR demeye davet ediyoruz.

Sonuçta yapılacak Halkoylamasında neden HAYIR dememiz gerektiği gün be gün daha da ortaya çıkmaktadır. Bu süreç Milli Hükümetin kurulmasıyla sonlanacak, Türkiye Milli Hükümetle çözüme kavuşacaktır. Birlik beraberliğimiz, geleceğimiz vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ile Milli Hükümetle perçinlenecek Halkın Egemenliği için; HAYIR diyeceğiz.” dedi.

 

Haber Merkezi, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com