Turan “Kepez taşkınlara karşı korunacak”

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Turan “Kepez taşkınlara karşı korunacak”

Kepez Beldesi sınırları içerisinde yer alan Kepez Çayı, taşkın kontrol inşaatının yer teslimi yapıldı. DSi 28 Şubat itibariyle çalışmalara başladı. Islah çalışmaları 2700 m geniş bir alanı kapsayacak şekilde yapılacak. 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ıslah çalışması hakkında değerlendirmelerde bulundu. Islah çalışmalarının balıkçılar tarafından uzun zamandır beklendiğini belirten Turan, “Çalışmalar Kepez Limanı ile Çanakkale-İzmir Karayolu arasını kapsayacak. Uzun zamandır beklenen bu çalışmanın balıkçılarımızın sıkıntısına çözüm olacağını düşünüyoruz. Taşkın kontrol çalışmaları sonucu kepez beldemiz olası bir sel ve taşkınlara karşı korunmuş olacak. İnşaatın bitmesiyle beraber Kepez Çayı daha estetik bir görüntüye kavuşacak. Çanakkale’mizi daha yaşanır bir şehir kılmak istiyoruz. Şehrimizi her alanda geliştirmek ve yatırım imkanları sağlamak bizim için önemli. Başta DSİ olmak üzere AK Parti Kepez Belde Başkanımıza konuyu takip ettikleri için teşekkür ederim” dedi.

İHA


bülent turan Çanakkale kepez-beldesi kepez-çayı taşkın-kontrol-inşaatı Bu haber 02/03/2017, Perşembe günü yayınlandı, 116 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com