Karadağ Sert Konuştu

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Karadağ Sert Konuştu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın, Mart ayı Belediye Meclis toplantısında AKP Belediye Meclis Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’na söylediği söz üzerine AK Parti’den açıklama geldi.

Önceki gün gerçekleştirilen Mart ayı Belediye Meclis Toplantısında Ülgür Gökhan’ın, AKP Belediye Meclis Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’na “Bu millet senin aileni de biliyor. Benim ailemi de biliyor.” sözleri üzerine, dün AKP İl Başkanlığında bu konu ile alakalı açıklama yapıldı. AKP İl Başkanlığında, Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleşen basın açıklamasını AKP Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ yaptı. Eğitim programı kapsamında şehir dışında olan Karadağ, açıklamayı telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Karadağ, telekonferans yoluyla yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Dün gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısı ile ilgili olarak bu toplantıyı düzenleme ihtiyacı hissettik. Hepinizin malumu üzerine 1 Mart 2017 tarihli Belediye Meclis Toplantısında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan skandal iddialarda ve skandal tavırlarda bulunmuştur. Şahsım ile ilgili ortaya attığı iddia zaten hayal ürünü olduğundan öncelikle Grup Başkanvekilimiz Tülay Ömercioğlu’na karşı takındığı tavırdan dolayı kendisini kınıyorum. Maalesef bu kenti üç dönemdir yöneten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan AK Partili Belediye Meclis Üyelerimize karşı ve özellikle Bayan Meclis Üyelerine karşı nahoş tavırlarını uzun süredir sürdürmektedir. Bu nahoş tavır çoğu zaman sesini yükseltmek şeklinde ortaya çıkmakta, bazı zamanlar ise alaycı bir tavır ile Belediye Meclis Üyelerimize karşı vuku bulmaktadır. Bu kentin seçilmiş Belediye Meclis Üyelerine karşı takındığı tavır, bu kentin üç dönemdir Belediye Başkanlığını yapan Ülgür Gökhan’a hiç ama hiç yakışmamaktadır. Sayın Gökhan, dünkü toplantıda Belediye Meclis Üyesi Grup Başkanvekilimiz Tülay Ömercioğlu’na ailevi bir ithamda bulunmuş ve bu itham sonrasında ‘aslında söylemek istediğim bu değildi özür dilerim’ diyerek yaptığı hatayı başa sarmaya çalışmıştır. Bu tavır hoş bir tavır değildir. Açık söylüyorum, bu tavır siyasi ahlaka sığmayan bir tavırdır. Belediye Meclisi bu ve bunun gibi konuların konuşulacağı bir mecra değildir. Özellikle kentin üç dönemdir Belediye Başkanlığını yapan bir şahsın bu ve bunun gibi konuları buralarda dile getirmesi kabul edilemez bir tavırdır. İnanıyorum ki, Çanakkale halkı dünkü yaşanan olaylardan rahatsızdır.

“İDDİALARINI İSPATLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR”

“Maalesef Çanakkale Belediye Meclisi artık amacından sapmış ve kısır tartışmaların yaşandığı bir yer haline gelmiştir. Meclisin bu hale gelmesinde tüm sorumluluk Meclisin Başkanı Ülgür Gökhan’a aittir. Ülgür Bey bir an önce siyasi ahlaka sığmayan bu tavırlılarını terk etmelidir. Bir diğer konu ise şahsım hakkında ortaya attığı ve salonda gülüşmelere neden olan kendisinin de kendisine güldüğü hayal ürünü olan iddiadır. Nedir efendim? Ben Belediye Meclis Üyelerimin istifasını almışım ve bu istifaları mail yoluyla Sayın Başkanın mailine atmışım. İnanın bunu söylerken bile insanın gülesi geliyor. Zaten kendisi de bu iddiayı ortaya attıktan sonra gülümseyerek konunun ne kadar gerçek dışı olduğunu ortaya koymaktadır. Sayın Gökhan, artık hayal dünyasında yaşamakta ve halüsinasyonlar görmektedir. Kendisinin emeklilik dönemi çoktan gelmiştir. Bunlarda hep emeklilik dönemlerinin ayak sesleridir diyorum. Birincisi benim Belediye Meclis Üyelerimi Belediye Meclis Üyeliği sıfatından istifalarını almak yetkim kapsamında değildir. Onlar seçilmiş insanlardır. İkincisi ise bu gerçekten bizim parti içi meselemizdir. Sayın Başkanı hiç ama hiç ilgilendirmemektedir. Sayın Gökhan’a tavsiyem önce kendi parti içi meselelerini çözmesi sonra başka partiler ile ilgilenmesidir. Şahsım hakkında ortaya attığı iddia ile ilgili olarak ta, zaten kendisi bu iddiayı ortaya atarken buna inanmamıştır. Benim kendisine naçizane tavsiyem, varsa böyle bir iddiası bunu ispatlaması yönündedir. Çanakkale kamuoyu ve bizler bu iddia ile ilgili olarak kendisinden açıklama bekliyoruz. Belediye Meclis Toplantılarında konuların çarpıtılmamasını ve Belediye Meclisinin asli görevini yerine getirmesini bekliyoruz.”

Engin Ören


açıklamalar ak-partiden-açıklama Belediye meclisi toplantısı Çanakkale Ülgür Gökhan yeşim karadağ Bu haber 02/03/2017, Perşembe günü yayınlandı, 101 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com