Son Cemre 6 Mart’ta Düşecek

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son Cemre 6 Mart’ta Düşecek

Yaz aylarının müjdecisi olan ve bu yıl 20 Şubat’ta havaya, 27 Şubat’ta suya düşen cemre, 6 Mart Pazartesi günü yere düşecek.

Yaz aylarının gelişinin müjdecisi cemreler havaya ve suya düştü. İlk cemre 20 Şubat Pazartesi günü havaya, ikinci cemre 27 Şubat Pazartesi günü suya düştü. Uzun ve soğuk geçen kış aylarında evlerine kapanmak zorunda kalan Çanakkaleli kent sakinleri ise cemrelerin düşmesi ile gelen sıcak havaları fırsat bilerek kendini sokağa attı.

Kordon’da uzun zamandır görünmeyen insan kalabalıkları oluşmaya başlarken, Çanakkale’deki kafe ve alışveriş mekânları da rahat bir nefes aldı. Uzmanlar ise gündüz hava sıcaklıklarına aldanmayıp temkinli olmak gerektiğine vurgu yaparken, bilhassa şu günlerde akşam saatleri havanın serinlemesinin mevsimsel grip ve nezle gibi hastalıklara davetiye çıkardığını belirterek vatandaşların dikkatli olması yönünde uyarılarda bulunuyor. Üçüncü ve son cemre 6 Mart Pazartesi günü yere düşecek.

Engin Ören


6mart bahar-ayları Çanakkale cemre havalar-ısınıyor Bu haber 01/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 118 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com