Sis Çanakkale’yi Yuttu

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sis Çanakkale’yi Yuttu

Hafta başında etkili olmaya başlayan yoğun sis, dün akşam da etkisini göstermeye devam etti. Sis nedeniyle, Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine de kapatıldı.

Çanakkale Merkez ve bazı ilçelerinde yoğunluğunu artıran sis nedeniyle vatandaşlar evlerine ve işlerine gidemedi. Önceki gün sabah saatlerinde tüm iskelelerdeki seferlerini durduran GESTAŞ, zaman zaman kontrollü bir şekilde sefer yapmaya devam etti.

Dün akşam 19.15 itibariyle sisin yoğunlaşması sebebiyle tüm seferlerini durduran GESTAŞ’ın yolcu bekleme salonu evlerine gitmeye çalışan vatandaşlarla doldu. İskeleye giren araçlar, uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Saatlerce sisin dağılmasını bekleyen vatandaşlar, seferlerin yapılmasını dört gözle bekledi. Öte yandan emniyet görevlilerin feribotların çalışmadığı iskele girişinde önlem alarak, FERİBOT İPTAL yazılı araç ile vatandaşları gece boyunca uyardığı görüldü.

SİS KUYRUĞU  

Feribot seferlerinin yeniden yapılmaya başlamasıyla dün sabahın erken saatlerinden itibaren Demircioğlu Caddesi’nin başından itibaren uzun kuyruklar oluştu. Görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle polis ekipleri, araç sürücülerini dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Aslı Yıldız – Dilek Akşen


Çanakkale feribot-seferleri-iptal hava-koşulları sis Bu haber 01/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 111 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com