Sen Okursan Dünya Değişir

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sen Okursan Dünya Değişir

Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğrencileri, ‘Sen Okursan Dünya Değişir’  projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine müzikli tiyatro gösterimi gerçekleştirdi.

Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğrencileri ile Milli Eğitim Müdürlüğü destek ve katkılarıyla oluşturulan ‘Sen Okursan Dünya Değişir’ projesi kapsamında, anaokulu ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerine,  hikâye ve masal kahramanlarını canlandırarak müzikli tiyatro gösterimi sunuyor.

Etkinlik ve proje hakkında bilgi veren, Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ergun Şen, “Sen Okursan Dünya Değişir adında bir proje gerçekleştirmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Bu proje anaokulları ve ilkokul birinci sınıflara yöneliktir. Roman ve hikâye kitaplarındaki kahramanları canlandıran öğrencilerimiz, müzikli oyun içinde sunacaklar. Minik öğrenciler bu karakterleri hem tanıyacaklar hem de eğitilecekler. Gösteri sonunda proje sponsorlarımızdan GESTAŞ tarafından çocuklarımıza hikâye kitabı hediye edilecek” diye konuştu.

Atatürk Anaokulu ve İlkokulu 1. sınıf öğrencileri masal kahramanlarını sahnede görmenin heyecanını yaşadı. Müzikli gösteriye birçok öğrenci şarkı ve oyunlarıyla eşlik etti. Gösteri sonunda öğrencilere hikâye kitabı hediye edildi.

Dilek Akşen


Çanakkale çocuk-gelişimi-ve-eğitimi-bölümü müzikli-tiyatro nedime-hanım-mesleki-teknik-anadolu-lisesi sen-okursan-dünya-değişir Bu haber 01/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 179 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com