Halk Bahçesi’ne Kumandalı Kapı

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Halk Bahçesi’ne Kumandalı Kapı

Halk Bahçesi’ne görevli araçların girişini sağlayan sembolik kapı, otomatik kayar kapı olarak yenilenerek yerine takıldı.

Halk Bahçesi’nin Ziveriye Sokak’a bakan tarafında yer alan ve görevli araçların giriş-çıkışının yapıldığı kapı otomatik kayar kapı olarak tadilat edildi. Öncesinde Halk Bahçesi temizlik görevlilerinin el ile açtıkları kapı artık uzaktan kumanda ile tek tuşla açılıp kapanabilecek. Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Göksel Koyuncu Halk Bahçesi’ndeki bu kapının sembolik yapısı itibariyle eski kapıyla aynı olduğu, değiştirilmeden eski kapıya gerekli tadilatlar yaparak ve kayar kapı olacak şekilde yenilemesi yapılarak yerine takıldığını belirtti. Koyuncu eski kapının otomatik kapı olarak yenilenmesinin sebebini, Halk Bahçesi’ni otopark gibi kullanan sürücüler olarak dile getirdi. Ceza vermekle önüne geçmeye çalışmak yerine böyle bir kapı yaparak bu sürücülerin suiistimalinin önüne geçmek istediklerini söyleyen Koyuncu; “Diğer araçların girişini kontrol altına alacağız. Görevli araçlar buraya günün belli saatlerinde giriş-çıkış yapacak. Bu otomatik kapıyı açacak olan kumanda, Belediyenin temizlik görevlilerinde ve emniyet görevlilerinde olacak. Halk Bahçesine bundan sonra parkta bakım yapan, görevli olan ve emniyete ait olan araçlar dışında araçlar giremeyecek” dedi.

Engin Ören


Çanakkale görevli-araç-giriş-kapısı halkbahçesi kayar-kapı sembolik-kapı Bu haber 01/03/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 117 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com