Doğa’nın Çocuklarının Sergi Heyecanı

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Doğa’nın Çocuklarının Sergi Heyecanı

Çanakkale Doğa Okulları, hafta sonu etkinlikleri ile de adından söz ettiriyor. Doğa Anaokulu’nun hazırladığı resim sergisi görkemli bir açılışla ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

2.Eğitim-Öğretim dönemine büyük bir heyecanla başlayan Çanakkale Doğa Okulları, sosyal aktiviteleriyle de beğeni topluyor. Geçtiğimiz hafta sonu okulda gerçekleşen etkinlik öğrenci ve velilerin hafta sonuna renk kattı. Anaokulu öğrencilerinin sene başından bu yana yaptığı çalışmalar, Çanakkale’de sadece Doğa Okulları’nda bulunan Sanat Sokağı’ndaki sergide beğeniye çıktı. Sergi, Okul Müdürleri Hıdır Kılıç ve Sibel Yörük ile Müdür Yardımcıları Birsen Özkan ve Burcu Köse, Görsel Sanatlar Öğretmeni Elif Aydın, Sınıf Öğretmenleri ve velilerin katılımıyla açıldı. Bir hafta boyunca gezilebilecek sergiye katkı sunan anaokulu öğrencilerinin tamamına da açılışta sertifikaları verildi.

Serginin açılışında konuşma yapan Okul Müdürü Hıdır Kılıç, sanatı henüz anaokulundan itibaren ön planda tutarak çocuklara eğitimini vermeye çalıştıklarını belirterek; “Sanatsal Modülümüz kapsamında çocuklarımız yaratıcılıklarını geliştirecek ve yeteneklerini keşfedecekler. Bu kapsamda pek çok etkinlik yapıyoruz” dedi. Doğa Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni Elif Aydın ise; derslerde yaratıcılık geliştirmek adına çalışmalar yapıldığını söyledi. Aydın; “Çocuklarımız eğlenerek öğreniyorlar, öğrencilerimizin sanatı ve sanatçıyı anaokulundan itibaren öğrenmeleri ve anlamaları için bu tür etkinlikler çok faydalı. Yapmış olduğumuz çalışmaları velilerimizin beğenisine sunarak, çocuklarımızın sosyalleşmelerini ve öz güvenlerini artırıyoruz” dedi.

Haber Merkezi


Çanakkale çanakkale-doğa-okulları doğanın-çocukları resim-sergisi sergi-heyecanı Bu haber 28/02/2017, Salı günü yayınlandı, 116 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com