Maddeler Skeçle Anlatıldı

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Maddeler Skeçle Anlatıldı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Anayasa Hukukçusu Av. Prof. Dr. Süheyl Batum, Yazar Dr. Semih Dikkatli, Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde referandum öncesi Anayasa değişiklik paketi ile ilgili düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer aldı. Gerçekleştirilen panelde Feyzioğlu ve Batum, değişiklik maddelerini vatandaşlara bir skeçle anlattı.

Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ‘Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz’ başlıklı panel düzenlendi. Panele, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Feyzioğlu’nun yanı sıra Anayasa Hukukçusu Av. Prof. Dr. Süheyl Batum, Yazar Dr. Semih Dikkatli, CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Kırklareli Baro Başkanı Av. Turgay Hınız, Tekirdağ Baro Başkanı Av. Erhan Sezer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen panelde Anayasa değişiklik maddelerini Feyzioğlu ve Batum beraber düzenledikleri bir skeçle anlattı.

Panelde ilk olarak konuşan Feyzioğlu elde ettikleri verilerde vatandaşların ‘hayır’ dediğini belirterek: “Türk milleti kendisine pazarlanmaya çalışılan bu anayasa değişikliği paketini kabul etmeyecektir. Bu ürünün içinde halk yoktur. Şahsi bir talep vardır. Şahsi bir ihtiras vardır. Şahsi ihtirasla diğer kefedeki üstün milli menfaat karşılaştırıldığında milletimiz ama o sebeple, ama bu sebeple hayır demesi için var olan onlarca sebepten birine inanınız. 16 Nisan’da hayır diyecektir. Bu sizi rahatlatmak, rehavete düşürmek, buradan evinize mutlu göndermek için yapılan bir konuşma değildir. Türkiye’nin her yerinde topladığımız verilerle, aldığımız o havayla, edindiğimiz izlenimlerle aktardığımız bir bilgi bu. Elbette anket çalışmaları da var. Bugün sandık olsa sonuç hayır kazanacak. O zaman 50 kadar günü en iyi şekilde değerlendirip, aranın daha açılmasını sağlamak zorundayız” diye konuştu.

Feyzioğlu’nun ardından söz alan Batum yine Feyzioğlu ile birlikte Anayasa maddelerini tek tek gerçekleştirdikleri bir skeçle vatandaşlara anlattı.

Eren Aşnaz


anlatım Çanakkale maddeler metin-feyzioğlu semih-dikkatli skeç süheyl-batum türkan-saylan-sosyal-tesisleri türkiye-barolar-birliği Bu haber 26/02/2017, Pazar günü yayınlandı, 125 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com