Ergin’den Başbuğ’lu Afişe Tepki

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ergin’den Başbuğ’lu Afişe Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Mesut Ergin, ‘Alparslan Türkeş’in fotoğrafının da kullanılarak hazırlanan afişe ‘maksadını aşan propaganda’ söylemi ile yazılı basın açıklaması yayımladı.

Mesut Ergin, AKP Üsküdar ilçe başkanlığı tarafından hazırlanan afişin şahsını ve teşkilatını üzdüğünü ifade ederek, afiş hakkında gerekli girişimleri başlattıklarını ifade etti. Ergin Açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “16 Nisan 2017 pazar günü milletin hakemliğinde anayasa değişiklik paketi oylaması yapılacak olup, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini vatandaşlarımıza anlatmak için meydanlarda olacağız. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi görüş ve düşüncelerini 48 yıllık siyasi tecrübe ve birikimi ile, teşkilatlarının imkanları ile, siyasi nezaketi gözeterek tüm düşüncelere olan saygısı ile vatandaşlarımızla buluşacaktır. Propoganda süreci başlamamışken halkı kutuplaştıracak boyuttaki söylem ve eylemleri hayretle takip ediyorum. Ayrıca ebediyete intikal etmiş ve halka mâl olmuş siyasi parti genel başkanlarının fotoğrafları ile birlikte söylemlerinin kullanılmasını da maksadını aşmış bir davranış olarak değerlendiriyorum. Son olarak AKP Üsküdar ilçe başkanlığının ‘Sehven’ yaptığını düşündüğüm, şahsımı ve teşkilatımı üzen cennet mekan Başbuğum Alparslan TÜRKEŞ beyefendinin fotoğrafının da olduğu 1979 yılında yayımlanan ‘Temel Görüşler’ kitabından da alıntı yapılarak hazırlatılmış oldukları afiş hakkında gerekli girişimlerin en kısa zamanda yapılacağını kamuoyuna saygı ile bildiririm.”

Haber Merkezi


alparslan-türkeş basın açıklaması Çanakkale merkez-ilçe mesut-ergin mhpçanakale Bu haber 26/02/2017, Pazar günü yayınlandı, 154 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com