ÇAHAYSEV’den Anlamlı Kermes

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ÇAHAYSEV’den Anlamlı Kermes

Çanakkale Hayvan Severler Derneği, geliri sokak hayvanlarına harcanmak üzere Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde bir kermes düzenledi.

‘Her şey sokaktaki canlar için’ sloganı ile yola çıkan ÇAHAYSEV Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde düzenledikleri bir kermes ile sokak hayvanlarının tedavi ve mama masraflarını karşılayacak.  Hayvan severler kermese satılabilecek eşya ve yiyeceklerle de destek verdi.

Çanakkale Hayvan Severler Derneği Başkanı Tuğçe Özçelik, sokak hayvanlarına yapılan şiddete tepki göstermek için Bartın Şehir çöplüğünde açlık grevine başlayan 3 hayvan severin de yanında olduklarını ifade ederek; “Sokak hayvanlarının barınma ve tedavi gibi ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla düzenlediğimiz kermesimizin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Çanakkale Kadın Girişimciler Derneği ve gönüllülerimiz ile beraber bir yola çıktık.  Tüm canlıların yaşam hakkında duyduğumuz saygı ile tek yürek olduk.  Şu anda sokak hayvanlarının yaşam hakkın için açlık grevi yapan ve mücadele eden can dostlarımızın da yanındayız” dedi.

25 Şubat tarihinde başlayan ve 3 gün sürecek olan kermes bugün de devam ediyor.

Dilek Akşen


çahaysev Çanakkale kermes sokak hayvanları türkan-saylan-sosyal-tesisleri Bu haber 26/02/2017, Pazar günü yayınlandı, 138 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com