MHP’li Üyeden “Atatürk Parkı” Önerisi

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

MHP’li Üyeden “Atatürk Parkı” Önerisi

Lapseki’de yer alan proje alanına verilecek isim belediye meclisince oylanarak kabul edildi. 

Lapseki Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak sahil sosyal tesislerinin yanında tamamlanan proje alanına verilecek ismi ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ olarak belirledi. Toplantıya AK Partili 6, MHP’den biri izinli olmak üzere 3, CHP gurubundan ise 1 meclis üyesi katıldı. Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz gündem maddelerine geçilmeden önce ilçede yapılan çalışmalar ve 18 Mart’ta temeli atılacak olan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’ ne yönelik faaliyetler hakkında bilgi verdi. Meclis üyelerinin görüşünün alınmasının ardından gündem maddelerinin başında gelen park alanına isim verilmesi masaya yatırıldı. Yılmaz, sahile yapılan proje alanına ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ adı verilmesi yönündeki öngörüsünü dile getirerek, konuya ilişkin meclis üyelerinin görüşlerini sordu.

MHP’li Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Dindar, 15 Temmuz olarak pazar meydanının adlandırıldığını, Atatürk ile ilgili ilçede bir isimlendirme olmadığını ve bu alana ‘Atatürk Parkı’ adı verilmesi teklifinde bulundu. “Daha önceden vermiş olduğumuz sözler var” diyen Yılmaz, MHP’li Dindar’ın bu görüşüne ilişkin, “Elbette olabilir, bu konuda birçok vatandaşımız bize talepte bulundu. Biz de vatandaşımıza söz verdik, ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ olur diye ve ilçemizin her yerinde deklare ettik. Bu saatten sonra farklı bir şey söyleyemem. Biz yapılma aşamasında bu ismi söylemiştik vatandaşlarımıza. Pazar meydanına verildi, daha birçok yere verilebilir. Bundan sonra yapılan yerlerde Atatürk ile ilgili ve başka isimlerde verilebilir. Bunlarda hiçbir sıkıntı yok, siz değerli meclis üyelerimizin takdiri” dedi. Daha sonra proje alanına ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ adı verilmesi oylandı. Belediye Meclis üyelerinden MHP’li Abdullah Dindar ve CHP’li Nilüfer Soyupak ‘Hayır’ oyu kullandı. MHP’li diğer 2 belediye meclis üyesi ve Ak Parti’nin 6 kişilik gurubu ‘evet’ dedi. Buna göre, oy çokluğuyla yeni yapılan alanın isminin ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ olmasına karar verildi. Belediye meclisi toplantısı daha sonra diğer maddelerin görüşülmesiyle devam etti.

İHA


atatürk-parkı belediye meclisi Çanakkale lapseki oylama Bu haber 25/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 128 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com