Lâpseki’ye yatırımlar sürüyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Lâpseki’ye yatırımlar sürüyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Lâpseki ilçesindeki belediye binası önünde halka hitap etti. Bakan Arslan; “Çanakkale’de, Lapseki’de 2 Milyar 750 Milyonluk hizmet yaptık” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Valilik ziyaretinin ardından beraberinde AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile birlikte Lâpseki Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Arslan, Belediye ziyaretinin ardından hizmet binası önünde vatandaşlara seslendi.

Bakan Ahmet Arslan sanayi ve endüstrinin hızla büyüyeceğini ifade ederek; “Çanakkale’yi Lâpseki’yi çıkmaz sokak olmaktan çıkaracağız dedik, çıkardık.  Anadolu’yu Trakya’ya bir köprü ile bağlayacağız.  Bir işe başlamak o işi bitirmenin yarısıdır. İşte 18 Mart’ta temelini atacağımız 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yarısı gitti. 10,5 Milyarlık köprüyü Malkara’ya kadar olan otoyol ile bitirip sizlerin ve bütün Türkiye’nin hizmetine sunacağız. İnşallah Lâpseki’nin kirazı, şeftalisi pazara daha hızlı erişecek” dedi.

Lâpseki’ye hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğini vurgulayan Bakan Arslan; “Lâpseki Balıkçı Barınağının Yat Limanına dönmesi gerekir. Milletvekillerimizi ve Belediye Başkanımızın talebini dikkate aldık. Onların talebi sizin talebinizdir. Etüt proje ihalesini yaptık.  Süreç başladı. Biter bitmez Yat Limanını yapacağız. Biliyorsunuz ki; Lapseki’nin alt yapı çalışmaları başladı. Milletvekilimiz Bülent Turan inşaat sürecindeki kirlilik konusunda rahatsızlığınızı bana iletti.  Bunu ortadan kaldırmak için yol süpürge aracı lazım dediler. Çevre Şehircilik Bakanımızdan sözümü aldım. Hizmet adına verdiğimiz rahatsızlığın da gereğini yapıyoruz. 2002 Çanakkale’de 14 km bölünmüş yol varken sıcak asfalt hiç yoktu.  Bugün 401 km bölünmüş yolu, 406 km sıcak asfalt yolu var. Nüfusa oranla en uzun sıcak asfalt ve bölünmüş yollar Çanakkale’dedir. Hani Çanakkale batının Hakkari’si idi. O günler AK Partiden önce idi ” dedi.

Dilek Akşen

 


ahmet arslan Çanakkale halka-hitap lapseki yatırımlar-süüyor Bu haber 25/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 108 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com