Defterdar Işık’a Veda Yemeği

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Defterdar Işık’a Veda Yemeği

Çanakkale’de görev yaptığı süre içinde hem Defterdarlık personelinin hem de Çanakkale halkının sevgisini kazanan Mustafa Işık için veda yemeği düzenlendi.

2013 yılından beri Çanakkale Defterdarı olarak görev yapan Mustafa Işık, Çanakkale’de yaklaşık dört yıllık görev süresinin ardından geçtiğimiz gün emekliye ayrılmıştı.

Çanakkale Defterdarlığı tarafından Çanakkale Balık Restaurant’ta bir veda yemeği düzenlendi. Yemeğe Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Defterdarlık Müdürleri ve personeli katıldı. Vali Orhan Tavlı, Mustafa Işık’a emeklilik hayatında başarılar dileyerek plaket verdi. Duygu dolu anların yaşandığı yemekte Mustafa IŞIK da bir konuşma yaptı. Konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“42 yıl şerefle, onur ve zevkle hizmet verdiğim Maliye Teşkilatından ÇANAKKALE DEFTERDARI unvanıyla emeklilik nedeniyle ayrılmış bulunmaktayım. Görev yaptığım süre içerisinde Bakanlığımızın misyonu ve vizyonu doğrultusunda, vatandaşlarımıza hiçbir ayrım gözetmeden hak ve hukuk içerisinde kalarak hizmet etmeye çalıştım. Sunulan hizmetlerde kalitenin artırılmasının yanında, bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla karşılıklı saygı ve işbirliğinin artırılmasına, personelimle bir aile gibi sevgi ve dayanışmayı eksik etmeden çalışmaya gayret ettim. Bugün görevini tam olarak yerine getirmiş insanların iç huzurunu, vicdan rahatlığını da taşıdığımı da ifade etmek isterim. Çanakkale Defterdarı olarak görev yaptığım yaklaşık 4 yıl içinde pek çok hizmete imza attık. Bunlardan çok önemli bulduğum birinden kısaca bahsetmek istiyorum. 24 Nisan 2014 yılında meydana gelen hasarlı Gökçeada depreminde Gökçeada’da kamu lojmanları, merkezde Defterdarlık Hizmet Binası ve Defterdarlığımıza ait 18 daireli bir lojman kullanılmaz hale geldiğinden boşaltılmıştır. Bu nedenle hemen yeni hizmet binaları kiralanarak hizmetlerimizin eksiksiz olarak devamı sağlanmış, yeni hizmet binası ve boşaltılan lojmanların yerine yenisinin yapılması çalışmalarına başlanmıştır. Hemen Adliyenin yan tarafında bölünmüş yolun üstünde 12 dönüm arazi üzerinde 14.000 metrekare kapalı alanlı hizmet binası projesi daha önce TOKİ ile imzalanan protokol gereği projelendirilerek TOKİ tarafından yapılmak üzere 26.12.2016 tarihinde İstanbul TOKİ Başkanlığına gönderilmiştir. Ayrıca yine TOKİ ile yapılan anlaşma çerçevesinde depremde yıkılan Gökçeada’da 128, merkezde 18 daireli lojmanların yerine yenisinin aynı sayıda TOKİ tarafından yapılacağını belirtmek isterim.

Görevim devamınca hiç kimseye bilerek ve isteyerek haksızlık yaptığımı düşünmüyorum. Şayet farkında olmadan kırdığım, üzdüğüm ve haksızlık ettiğimi düşünen varsa özür dileyerek helallik istiyorum. Hiç kimseye hakkımın geçtiğini de düşünmüyorum ama öyle düşünen varsa onlara da hakkımı helal ediyorum. Makamlar, mevkiler geçicidir. Önemli olan bu makam ve mevkilerde yaptığınız hizmetler, kurduğunuz insani ilişkiler ve ülkemizin birliğine, beraberliğine, gelişmesine yaptığınız katkıdır. Bu güzel ülkenin farklı yörelerinde geçen 42 yıllık çalışma hayatım boyunca bu katkıyı sunmuş olmaktan ötürü de gururluyum.

Sayın Valime, Sayın Vali Yardımcılarıma, Maliye Bakanlığının her kademesinde bulunan üst yöneticilerime,  çalıştığım illerdeki Mülki İdare Amirlerine, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yönetim kurulu üyelerine, SMMM odalarının başkan ve yönetim kurulu üyelerine gerek beraber çalıştığım gerekse çeşitli vesilelerle tanışıp görüştüğüm meslek mensubu dostlarıma, Çanakkale’nin güzide basınına ve yöneticilerine, kıymetli mesai arkadaşlarıma,  hizmetim boyunca her daim yanımda ve arkamda olan saygıdeğer meslektaşım, eşim Sevgican Hanım’a bu vesileyle teşekkür eder sevgi ve muhabbetlerimi bildirir saygılar sunarım.”

Haber Merkezi


Çanakkale defterdar-ışık mustafa ışık vali orhan tavlı veda yemeği Bu haber 25/02/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 389 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com